Blue Saphhire (24)

Вилата се наоѓа на неколку чекори од плажа, веднаш до хотелот Елпиники на јужниот дел на Неа Потидеа, лоциран на крајниот дел на местото, свртена према запад, идеална за оние кој љубат долг престој на плажа до доцна во денот. Оваа вила е нова градба и располага со 8 студиа на приземје или спрат. Вилата има паркинг, и интернет. Гостите од вилата имаат 2 бесплатни лежалки, исто имаат и можност да изнајмат велосипед. Сите студиа се опремени со тв, клима (вклучена во цената), мини кујна, сопствен тоалет со туш, тераса со мебел за седење. 

Студио бр.1 – 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат – сут. приземје

Студио бр.9 – 1/2+1+1 студио за 2 возрасни + 2 деца на втори спрат

Студио бр.3 – 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат – сут. приземје

Студио бр.4 – 1/3+1 студио за 3 возрасни + 1 дете со спален кревет и софа на пуштање

Студио бр.6- 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат – на прв спрат и поглед море

Студио бр.7 – 1/2+1 студио за 3 лица со спален кревет и дополнително легло на расклопување со поглед на море- на втор спрат

Студио бр.8 – 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат со поглед на море – на втор спрат

 

Цените се изразени за наем на студио за 7 ноќевања

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 10.03.2024

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.03.2024, И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 10.04.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 10.05.2024

Првите два термина и последните два термини се промо цени, и истите не подложат на попуст. 

 

Датуми Triple Quadruple Triple+1child Quadruple GF Quadruple SV Double + ext.bed
18.05.2024 - 25.05.2024 159 € 179 € 159 € 139 € 189 € 159 €
25.05.2024 - 01.06.2024 209 € 219 € 209 € 199 € 229 € 209 €
01.06.2024 - 08.06.2024 206 € 239€
229€
219€
215 € 206 €
08.06.2024 - 15.06.2024 260 € 269 € 289€
279€
269 € 260 €
15.06.2024 - 22.06.2024 449€
449€
449€
439€
449€
449€
22.06.2024 - 29.06.2024 539€
549€
539€
479€
549€
539€
29.06.2024 - 06.07.2024 559€
579€
559€
549€
579€
559€
06.07.2024 - 13.07.2024 579€
619€
579€
530 € 619€
579€
13.07.2024 - 20.07.2024 629€
659€
629€
639€
659€
629€
20.07.2024 - 27.07.2024 629€
593 € 629€
639€
593 € 629€
27.07.2024 - 03.08.2024 689€
719€
620 € 679€
719€
689€
03.08.2024 - 10.08.2024 689€
719€
689€
679€
719€
689€
10.08.2024 - 17.08.2024 689€
719€
689€
679€
719€
689€
17.08.2024 - 24.08.2024 629€
649€
629€
619€
649€
629€
24.08.2024 - 31.08.2024 469€
489€
469€
413 € 489€
469€
31.08.2024 - 07.09.2024 399€
409€
399€
379€
409
399€
07.09.2024 - 14.09.2024 339€
349€
339€
329€
349€
339€
14.09.2024 - 21.09.2024 289 € 309 € 269 € 279 € 309 € 269 €
21.09.2024 - 28.09.2024 239 € 259 € 239 € 229 € 259 € 329 €

 

 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
*За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (Макпетрол-кружен тек)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

Поаѓање од Грција:
-15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
-15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
-16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа