• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Vila Stavros House-10 ноќи/сопствен превоз (100)

Локација: Villa Stavros House се наоѓа во Аспровалта на шеталиштето и на 20 метри од море односно плажа. 

Содржина на вилата: Нудиме трокреветни соби со поглед на море и двокреветни студија, со помала квадратура. Сите студија се наоѓаат на вториот кат од вилата. Под вилата има ресторан, каде што гостите можат да уживаат во грчките специјалитети. 

Опис на собите: Двокреветните студија се опремени со грчко-француски кревет, додека трокреветните студија имаат еден грчко-француски и еден стандарден кревет. Сите сместувачки единици се опремени со мини кујна (мини електричен шпорет, фрижидер и прибор), бања, ТВ, клима чие користење е вклучено во цената и WiFi со мала брзина. Терасите се покриени со тенди и опремени со гарнитури за седење. Терасите се потесни, но долги. Чистењето е на денот на смената, додека промената на постелнината е на 5-тиот ден. Вилата има крпи кои се менуваат на денот на смената.

 

Cena je izražena samo u evrima.

Vila Tip 26.05 05.06 15.06 25.06 05.07 15.07 25.07 04.08 14.08 24.08 03.09 13.09 23.09
Vila

Stavros

House

TV, AC

1/2 Std PP 80* 125* 175* 370 450 515 535 535 495 395 170* 140* 110*
1/2 Std SV 90* 135* 190* 420 490 560 590 590 540 425 180* 150* 120*
1/3 Std SV 70* 100* 140* 425 495 565 595 595 545 435 135* 115* 90*
Upotreba klime Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free

 

Легенда
  • 1/2 Std PP – Dvokrevetni studio sa pogledom pozadi na drugu kuću, suprotno od mora;
  • 1/2 Std SV – Dvokrevetni studio sa pogledom na more;
  • 1/3 Std SV – Trokrevetni studio sa pogledom na more;
  • Free – besplatna upotreba klime.

– Crvenom bojom su obeleženi prodati studiji/apartmani
– Cene označene zvezdicom (*) su cene paket aranžmana (smeštaj i prevoz, bez teritorijalne doplate za prevoz) po osobi

 

Услуги за групна придружба и сместување (апартман/студио I категорија) на база 10 ноќевања, во смени со * вклучен е превоз на патници до наведената дестинација но без доплата за појдовни места северно од Ниш, превозот е со висока туристичка класа,  автобуси со клима, ДВД…), агенциски услуги. 

 

задолжителна доплата на име „Stay over“ данок за престој од 0,5 евра на ден по соба, плаќањето се врши на лице место , услуги кои не се наведени во програмата, индивидуални и други трошоци на патниците.