• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA FILOMENI (24)

 

Вила Филомени е лоцирана во Пефкохори на главниот пат на 200-тина метри до прекрасната плажа со златен песок и неверојатно сина вода. Вилата располага со двокреветно, трокреветни и четворокреветни студија со дополнително легло, кои се распоредени на приземје, прв и втор спрат. Сите студија се опремени со ТВ, клима, кујна, WC и балкон. Вилата не обезбедува паркинг за возилата на гостите. Доплата на клима 5 евра на ден на лице место.

GPS координати: 39°59'17.6"N 23°36'42.7"E

 

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

-20% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 26.12.2018 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.03.2019 

-05% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019


ЦЕНА ЗА СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

1/2 (студио за 2 лица)

1/3 (студио за 3 лица)

1/3 + 1 (студио за 4 лица)

Промо цена на која не следува попуст

19.05-26.05.19

7

59

79

89

Промо цена 

26.05-02.06.19

7

99

109

109

Промо цена 

02.06-09.06.19

7

179

189

199

 

09.06-16.06.19

7

229

239

259

 

16.06-23.06.19

7

289

289

309

 

23.06-30.06.19

7

329

339

349

 

30.06-07.07.19

7

349

359

379

 

07.07-14.07.19

7

379

389

399

 

14.07-21.07.19

7

379

389

399

 

21.07-28.07.19

7

379

389

399

 

28.07-04.08.19

7

379

389

399

 

04.08-11.08.19

7

379

389

399

 

11.08-18.08.19

7

379

389

399

 

18.08-25.08.19

7

329

339

359

 

25.08-01.09.19

7

259

279

299

 

01.09-08.09.19

7

229

229

259

 

08.09-15.09.19

7

159

189

209

 

15.09-22.09.19

7

119

129

139

Промо цена 

22.09-29.09.19

7

69

79

89

Промо цена 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Пефкохори чини:


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Халкидики:

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола - 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола -35€ по лице

Кичево (пред т.а.Меридијан) -Трансфер до Битола -35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ по лице

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустот за рана резервација
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)


Време на поаѓање превоз од Кичево за Халкидики:

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (пред т.а.Меридијан) - Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола


Поаѓање од Грција:

15:15 h локално време,(14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

 

-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.