• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MYSTRAL (34)

 Villa Mystral се наоѓа во мирниот дел на Калитеа, на 400 метри од плажата и 100 метри од централниот дел на Калитеа. Сите соби поседуваат клима, кујна, тераса, собите се двокреветни, трокреветни и четворокреветни. Вилата поседува сопствен базен, и WI FI конекција кој може да го користат гостите, исто така во близина на вилата се наоѓа паркинг кој може да го користат гостите.


ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ

1 ДО 8 МИ ДЕН КАЛИТЕА ХАЛКИДИКИ

Во вила Мистрал можете да направите check in после 14 часот, а напуштање на собите по седмата ноќ е во 10 часот.

ЦЕНА

 

МАЈ

СМЕСТУВАЊЕ

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

21.05-28.05

28.05-04.06

Villa Mystral

1/2

55€

75€

1/3

40€

55€

1/4

35€

50€

 

ЈУНИ

СМЕСТУВАЊЕ

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

04.06-11.06

11.06-18.06

18.06-25.06

25.06-02.07

Villa Mystral

1/2

100€

135€

165€

180€

1/3

70€

90€

109€

125€

1/4

60€

80€

85€

100€

 

1

СМЕСТУВАЊЕ

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

02.07-09.07

09.07-16.07

16.07-23.07

23.07-30.07

30.07-06.08

Villa Mystral

1/2

200€

215€

215€

215€

215€

1/3

140€

150€

150€

150€

150€

1/4

110€

120€

120€

120€

120€

 

 

АВГУСТ

СМЕСТУВАЊЕ

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

06.08-13.08

13.08-20.08

20.08-27.08

27.08-03.09

Villa Mystral

1/2

215€

210€

185€

170€

1/3

150€

145€

130€

120€

1/4

120€

120€

105€

100€

 

СЕПТЕМВРИ

СМЕСТУВАЊЕ

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

03.09-10.09

10.09-17.09

17.09-24.09

Villa Mystral

1/2

150€

110€

85€

1/3

80€

80€

60€

1/4

90€

75€

60€

 

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • Сместување на база 7 ноќевања во студија/соби во вила Mystral

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА

  • Задолжително патничко осигурување
  • Индивидуални трошоци
  • Задолжителна туристичка такса за Грција 0,5 евра по ден

Напомена:

– Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).

– Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.

– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин.

– Попустите Не се комбинираат.

– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.

– Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 10.00час.

– Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).

– Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.

– За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.


Цена на превоз:

– Превоз за возрасен 40 еур / 30 еур во еден правец

– Превоз за дете до 11.99год. 30Еур / 25 еур во еден правец

– Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно