• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

ВИКЕНД ПАТУВАЊА

ШОПИНГ ВО СОЛУН (65)

Солун е градот кој важи за еден од најубавите во цела Грција, а доказ за тоа е големиот број на прошетки кои ги прават нашите Македонци. Еден од најозборуваните градови во далечната историја кој во 20-тите години од минатиот век е целосно обновен. Голем број на улици, паркови, трговски центри, стари автентични куќи, сето ова прави Солун да е рамо до рамо со најпознатите светски метрополи. Минатото и сегашноста се судираат во градските таверни, ресторани, луксузни барови и клубови. Преполни улици и кафулиња, Солун е секогаш добра идеја, зарем не?

 

Програма - ЕДНОДНЕВНА ШОПИНГ ТУРА ВО СОЛУН
  Состанок на групата во 03:15h. Поаѓање во 03:30h, од Дрводекор (спроти Holiday Inn). Се патува преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Солун во утринските часови околу 09:00h локално време. Слободно време за шопинг и прошетка низ центарот на Солун.
  Во 14:00h локално време поаѓање од центарот на Солун кон Икеа.
  Од 15:00h локално време, слободно време за шопинг во Икеа и во Космос.
  Во 18:30h локално време поаѓање за Македонија. Попатна пауза за посета на Free Shop – 30минути.
  Пристигнување во Скопје околу 22:30 часот.

ТЕРМИН: 25.09.2021 (САБОТА)


ЦЕНА: 1000 денари по лице

ЦЕНА со вклучен тест: 1600 денари по лице

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 

- Автобуски превоз на дадена релација
- Посета на центарот на Солун
- Посета на Cosmos и IKEA
- Туристички придружник на патувањето 


ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО: 

- Патничко осигурување


НАПОМЕНА:
- За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 40 патници.
- Согласно новите мерки за влез во Грција, сите патниците мора да поседуваат некој од следните документи: сертификат за извршена вакцинација, негативен ПЦР тест или негативен рапид антигенски тест
- За патниците кои не се вакцинирани, имаме организирано групно тестирање и за тестот се доплаќа 600 ден.   
- За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Т.А.Меридијан