• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел LUXURY 4* (15)

Хотел “LUXURY” – Ксамил

www.hotel-luxury.al

 

Хотелот Luxury во Ксамил има прекрасен поглед кон море, оддалечен 150м. од плажата Paradise Beach и исто 150м. од плажата Lori Beach... Хотелот располага со вкупно 35 соби на приземје, прв и втор кат и тоа: двокреветни Делукс, двокреветни Премиум Делукс и фамилијарни Премиум Делукс соби. Сите соби на кат имаат тераси a собите на вториот и третиот кат се со поубав поглед на море.

Во секоја двокреветна соба има можност за дополнително легло или софа за трето лице (со доплата). Фамилијарните соби се со две простории и еден заднички тоалет.

Собите се опремени со: клима уред, ТВ со рамен екран, телефон, сеф, фен, мал фрижидер...

Објектот во својата содржина нуди: рецепција, бар, ресторан, паркинг, Wi-Fi…

 

Тип на соба

01.06-16.06

11.09-01.10

16 .06-01 .07

01 .09-11.09

01 .07-11.07

25 .08-01.09

11.07-25.08

Двокреветна Делукс соба

приземје, без балкон (2+1)

42

46

48

55

Двокреветна Делукс соба

на кат, поглед назад (2+1)

46

49

56

64

Двокреветна Делукс соба

страничен поглед на море (2+1)

54

58

64

74

Двокреветна Премиум Делукс соба

директен поглед на море (2+1)

61

64

74

80

Премиум Делукс фамилијарна соба

приземје, поглед на море (4)

89

92

107

121

Премиум Делукс фамилијарна соба

на кат, директен поглед на море (4)

106

110

124

138

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Деца до 8 години Бесплатно

-Трето лице над 8 год. на дополнително легло плаќа 12 евра на ден

-Доплата за полу пансион 14 евра за возрасни лица, 7 евра деца од 6-10 год.

-Доплата за полн пансион 28 евра за возрасни лица, 14 евра деца од 6-10 год.

-Влез во собите од 14:00 часот, Напуштање на собите до 11:00 часот

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).