• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ALBATROS PALACE RESORT ***** (22)

(3)

Изграден на 72,000 м², Albatros Palace Resort нуди прекрасна оаза на плажата со широк спектар на активности и атракции. Тоа што го прави посебен овој луксузен 5* ресорт е неговата одлична архитектура, гостопримството, прекрасното сместување и кулинарската понуда. Albatros Palace Resort на своите гости им обезбедува удобност на секој начин и располага со соби и апартмани дизајнирани со вистинско чувство за луксуз. Во овој all inclusive ресорт има повеќе можности за забава и авантура отколку што ќе имате време да уживате во само една посета. Ресортот се наоѓа на 15 мин од аеродромот во Хургада и на 20 мин од центарот на градот.

Wi-Fi - бесплатно во сите области на хотелот.

Собите имаат балкони со поглед на море или базен. 
- 621 климатизирани соби за гости во Albatros Palace Resort вклучуваат мини барови и сефови. Телевизори со рамен екран  со сателитски канали и бесплатни филмски   канали. Бањите се опремени со  туш  и фен за коса.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. 
Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно).
Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

                                                                                                                                   
Пакет цена по лице за 6 ноќи All inclusive / 7 дена
Albatros Palace Resort 5* 11.06.19 18.06.19 25.06.19 02.07.19 09.07.19 16.07.19 23.07.19 30.07.19 06.08.19 13.08.19 20.08.19 27.08.19
Dbl Sea View 709 709 709 709 709 709 709 750 771 771 771 761
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
Dbl Standard 647 647 647 647 647 647 647 688 709 709 709 699
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
Sgl Sea View 951 951 951 951 951 951 951 1013 1044 1044 1044 1029
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13.99 585 585 585 585 585 585 585 616 631 631 631 624
Sgl Standard 858 858 858 858 858 858 858 920 951 951 951 936
1-во дете до 13.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 6,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 7 до 13.99 538 538 538 538 538 538 538 569 585 585 585 577
TRL Sea View 697 697 697 697 697 697 697 738 759 759 759 748
TRL Standard 635 635 635 635 635 635 635 676 697 697 697 686

 

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен летдозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот

Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.
Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.
Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите 
Патничко осигурување
Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.