• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA VULA (66)

Вила Вула е вила лоцирана на 50м од најубавата плажа во Лептокарија.На 5 минути од центарот.

Вилата ќе биде за првпат на располагање на гостите кој ке се сместат во оваа вила изградена во 2020 година.Самата вила располага со три ,четири и пето-креветни студија кои дел се со странчен поглед на море.Сите студија се опремени со кујни ,тв,wi-fi ,клима и располагаат со пространи балкони.


20% попуст за термините 13.06 и 20.06.

10 % попуст за останатите термини до 15.06.2021термин

ноќи

1/4

eko

сутерен

1/3

студио

1/4

студио

1/4+1

студио

13.06.21

7

100

200

210

220

20.06.21

7

150

230

250

260

27.06.21

7

190

260

290

300

04.07.21

7

200

280

310

320

11.07.21

7

210

300

330

340

18.07.21

7

230

320

350

360

25.07.21

7

230

320

350

360

01.08.21

7

230

320

350

360

08.08.21

7

230

320

350

360

15.08.21

7

230

320

350

360

22.08.21

7

200

300

340

350

29.08.21

7

190

270

310

320

05.09.21

7

180

250

290

300

12.09.21

7

130

200

250

260

19.09.21

7

100

130

150

160

26.09.21

7

50

80

90

90

Цените се однесуваат за 7 ноќевања наем на студио

• Во студијата  e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети.
• Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
• поради генерално чистење на студиата  после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време
• хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот
• 
Користењето на климата е со доплата на лице место 5 евра на ден .

По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во агенција )
Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската

 Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на агенцијата. 


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
• Задолжително патничко и здравствено осигурување - инфо во агенцијата
• За користење на две смени (
7+7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена
• Превоз: возрасни 3
5 € (повратен билет) / 25€ (1 правец), деца од 2-12 години 25 € (повратен билет) 

• Цените се изразени во € - евра , по курс 1 € = 62 мкд
• За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од “СКТМ“ и Т.А.Меридијан