VILA Mia Home (74)

Во срцето на Касандра, на околу 4 часа возење од Скопје, во заливот Торонеос, се наоѓа едно од најживописните летувалишта на Халкидики – Полихроно. 

Познато е по кристалното, тиркизно море, плитко, создадено за детски водени лудувања, како и по бујната медитеранска вегетација. Тука ќе најдете некои од најубавите плажи на првиот крак на Халкидики, место совршено за семеен одмор. Во можност сте да уживате во големиот број крајбрежни таверни и барови, но и да се прошетате низ околните места и плажи, бидејќи локацијата е навистина идеална. Многубројни супермаркети и пекари ви се на дофат, така што нема да ви недостига ништо. Во Полихроно има аптека и амбуланта, па сигурни сте во секој поглед. Во продолжение ви ја претставуваме вилата „MIA HOME“. 

 

Вилата е реновирана во 2021 година, и располага со 4 студија на прв спрат. Студиата се за 4 лица ( 2 возрасни и 2 деца до 12 години.) Се наоѓа на 120м од плажа. Секое студио има балкон, опремена кујна и тоалет и Wi-Fi. 

Термини Датум 1/2 + 2 студио

1 термин 

01.06-08.06.2024 

159e 

2 темрин 

08.06-15.06.2024 

207е 

3 термин 

15.06-22.06.2024 

260е 

4 темрин 

22.06-29.06.2024 

398е 

5термин 

29.06-06.07.2024 

449е 

6термин 

06.07-13.07.2024 

449е 

7термин 

13.07-20.07.2024 

538е 

8термин 

20.07-27.07.2024 

593е 

9термин 

27.07-03.08.2024 

593e 

10термин 

03.08-10.08.2024 

593e 

11термин 

10.08-17.08.2024 

593e 

12термин 

17.08-24.08.2204 

593e 

13термин 

24.08-31.08.2024 

538e 

14термин 

31.08-07.09.2024 

462e 

15термин 

07.09-14.09.2024 

386e 

16термин 

14.09-21.09.2024 

273e 

17термин 

21.09-28.09.2024 

205e 

  

Што е вклучено во цената 

-7 ноќевања во вила Мia Home  
-Користење на клима 

Што не е вклучено во цената 

-Доплата за туристичка такса 0.5 центи од ноќ од апартман (Се плаќа во вилата) 
-Превоз за возрасен повратен билет 45 еур / 35 еур во еден правец 
-Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 35Еур / 2 еур во еден правец 
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно 
-Патничко осигурување 

Важно 

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот. 
-Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата. 
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд). 
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. 
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год. 
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени. 
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст 
-Попустите Не се комбинираат. 
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. 
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена. 
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час. 
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба. 
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата. 
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот). 
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин. 
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.