Vila Asterias 10/15 ноќевања-сопствен превоз (100)

Локација: Вила Астерас се наоѓа на шеталиштето веднаш на плажа. Во непосредна близина на вилата има неколку маркети, пекари, кафетерии, таверни, како и голем, бесплатен јавен паркинг.

Содржина на вилата: Во нашата понуда располагаме со двокреветни студија со поглед кон дворот, трокреветни студија со поглед кон дворот, трокреветни студија со директен поглед на море, четворокреветно студио со директен поглед на море и четворокреветен (може и петкреветен, за тоа ќе се одлучиме во текот на следната недела) стан на приземје.

Содржина на собите: Сите сместувачки единици се опремени со кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, садови) наменета за приготвување лесни оброци, бања, крпи, клима уред (доплата 5 евра на ден), ТВ и WiFi (мал проток). Секоја сместувачка единица има пристап до сопствена тераса со седење. Чистењето, менувањето постелнина и пешкири трае пет дена.

 

Цените се дадени само во евра

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip 23.05.

02.06.
02.06.

12.06.
07.06.

17.06.
12.06.

22.06.
17.06.

27.06.
22.06.

02.07.
27.06.

07.07.
02.07.

12.07.
07.07.

17.07.
12.07.

22.07.
17.07.-27.07.
22.07.-01.08.
27.07.-06.08.
01.08.-11.08.
06.08.-16.08.
11.08.-21.08.
16.08.

26.08.
21.08.

31.08.
26.08.

05.09.
31.08.

10.09.
05.09.

15.09.
10.09.

20.09.
20.09.

30.09.
Vila
ASTERIAS
TV, AC
1/2 Std PP 90* 140* 165* 185* 195* 375 405 435 465 495 535 515 465 405 195* 190* 185* 140*
1/3 Std PP 85* 110* 125* 135* 145* 405 435 465 495 525 575 550 495 440 150* 145* 140* 105*
1/2 Std SV 100* 150* 175* 195* 205* 395 425 455 485 515 555 535 485 425 205* 200* 195* 150*
1/3 Std SV 95* 120* 135* 145* 155* 425 455 485 515 545 595 570 515 465 160* 155* 150* 115*
1/4 App 90* 110* 115* 120* 145* 595 620 645 680 715 745 740 705 565 130* 125* 120* 100*
1/5 App 80* 100* 105* 110* 125* 605 630 655 690 725 755 750 715 605 120* 115* 110* 90*
Употреба на клима 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден

Аранжмани на 15 ноќевања

Vila Tip 23.05.

07.06.
02.06.

17.06.
07.06.

22.06.
12.06.

27.06.
17.06

02.07
22.06

07.07
27.06

12.07
02.07

17.07
07.07

22.07
12.07.

27.07.
17.07.-01.08.
22.07.-06.08.
27.07.-11.08.
01.08.-16.08.
06.08.-21.08.
11.08

26.08
16.08.

31.08.
21.08

05.09
26.08.

10.09.
31.08.

15.09.
05.09.

20.09.
15.09.

30.09.
Vila
ASTERIAS
TV, AC
1/2 Std PP 190* 220* 250* 275* 550 580 635 670 725 765 805 785 735 650 570 285* 270* 220*
1/3 Std PP 155* 165* 185* 200* 590 625 680 715 775 815 865 840 785 705 625 215* 205* 165*
1/2 Std SV 210* 235* 265* 290* 580 610 665 700 760 795 835 815 765 685 600 300* 285* 235*
1/3 Std SV 175* 180* 200* 215* 625 655 710 745 805 845 895 870 815 740 665 230* 215* 180*
1/4 App 160* 160* 170* 190* 810 900 960 985 1060 1090 1120 1110 1080 940 775 185* 175* 150*
1/5 App 140* 145* 155* 170* 845 915 975 995 1075 1105 1135 1130 1095 980 800 170* 160* 135*
Употреба на клима 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден
Легенда
  • 1/2std - Двокреветно Студио
  • 1/2 Std sb - Двокреветно Студио со мал балкон - погледнете фотографија
  • 1/3std - Трокреветно Студио
  • 1/3 Std sb - Трокреветно Студио со мал балкон - погледнете фотографија
  • 1/4 Std - Четворокреветно Студио

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

Попуст – FIRST MINUTE:
За целосна уплата при резервација, одобруваме попуст од 5%. Акцијата трае од 1 март до 30 април

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

Сезонски услови за деца до 10 години:
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.

 


1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да може да се обезбеди со доплата по цена од 2 еур/ден.

3. Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

 

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.
– Кредитни картички

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.