• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ХОТЕЛ БИСЕР 3*

Хотелот е типичен модел на старо Македонска архитектура која претендира да ги задржи националните архитектонски карактеристики и денес, и покрај притисокот на новите трендови за ентериерска организација.

Собите се опремени со:
– ТВ приемник – Клима уред – Дирекна телефонска линија – Мини бар – Фен за коса
Дополнителни услуги:
– Перална – Сефови – Паркинг – Масажа (со доплата и закажување) – Фризер (со доплата и закажување)Второто лице во апартман има 50% попуст од цената на апартманот, трето и четврто лице имаат 70% попуст од цената на апартманот.
* Цените се по лице на ден.
* ДДВ, туристичка такса и осигурување се вклучени во цената.
* Доплата за дополнително јадење (ручек) 6 евра 
* За деца со родители за дополнителен кревет не се плаќа, но се плаќа појадок по цена од 200.00 ден, ручек и вечера 360.00 ден.
 
Услуги
-За деца од 0-5 години гратис. ( доплата доколку се користат ресторански услуги)
-од 6-12 години 50 % од цената на аранжманот
Дадените услуги вклучуваат:  интернет wi-fi во лоби и ресторан, ДДВ 5%, туристичка такса и осигурување.
 
Во цената НЕ е вклучено мини бар и пијалок за време на ручек/вечера.
Доручек-Шведска маса
Ручек/Вечера-Избор од 2 мениа.
 
Активности во Хотел Бисер
-Дискотека (за која влезот ви е гратис)
-Посета манастир Св.Богородица-13 век (на само еден метар од Хотел Бисер)