• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

LE PACHA HOTEL *** (22)

 

Хотелот  "Le Pacha " се наоѓа директно на брегот на Црвеното море и нуди спектакуларен поглед на заливот Хургада и на центарот на градот. Хотелот има приватна бела песочна плажа опкружена со идилични градини .

Се наоѓа на 10-тина минути возење до Меѓународниот аеродром во Хургада и околу 10 минути пешачење од центарот на градот.

Ресортот располага со 258 делукс соби сместени во 11 згради на површина од 11.000 метри квадратни. Сите соби се опремени со сателитска телевизија, клима уред, мини бар, бања со туш кабина, тоалет, фен за коса, сеф (бесплатен)  како и 24 часовна собна услуга.

За забава и рекреација хотелот нуди одбојка на плажа, ватерполо, часови по аеробик на вода и секако "мини клуб" со најразлични анимации и за најмалите.

Хотелот има надворешен базен кој опфаќа 1585 метри квадратни има ограден дел за деца, аква парк со заоблен базен со површина од 225 метри кавдаратни и длабочина од 60 цм кој вклучува и две лизгалки наменети за деца. Базенот за возрасните е со длабочина од 130 цм i  e поврзан со 4 лизгалки од кои 3 со должина од 16м и 1 со должина 32 м.

Базените во склоп на аква паркот се затоплуваат од 01.11 - 31.03, така што очекувана температура во истите е од 26 до 28 степени.

Ресторан Аlla El Dein

Појадок : 07:00 - 10 :00 ч.

Ручек : 13:00 - 15 :00 ч.

Вечера : 18:30 - 21:00 ч.

Исто така на располагање се и рестораните Casa Rustica (се служи италијанска храна) и China Town Restaurant (се служи кинеска храна).

Со претходна резервација имате можност за ручек или вечера во овие a la carte ресторани со 25 % попуст на храна (не вклучува пијалоци).

 

Пијалоци вклучени во All концептот :

Coca Cola, Fanta , Sprite, Soda, Tonic, минерална вода, кафе, чај ,локално пиво, локално вино (бело/ црвено за време на оброците во главниот ресторан)виски, рум, узо и водка од локално производство.

Минибарот во собата е со доплата.

Аll концептот е валиден 24 часа.

Аll концептот на денот на завршување на престојот е валиден до 12:00 часот

Во случај на губење на Аll алката доделена од страна на хотелот се наплаќаат 10 $

Loby bar - отворен  24 часа

Pool bar - отворен од 10:00 - 17:00 ч.

Beach Bar - отворен од 10:00  - 17:00 ч.

English Pub - отворен од  18:00  - 23 :00 ч.

 

Kафе - Секојдневно во лоби барот од 16:00 - 17:00 ч.
"Happy hour " сладолед за деца.

Собна послуга: 24 часа, со доплата, мени доспатно во секоја соба.

 Диско клуб: Клуб Caligula отворен секојдневно од 22:00 ч. до раните утрински часови.

 Менувачница: достапна 24 часа.

Телефон: Достапен, за меѓународни повици конткатирајте го бизнис центарот. Минимално времетраење на повик е 3 минути.

Бесплатна  WI-FI конекција во лобито на хотелот (09 :00 - 24:00 h).

 Електрична енергија : 220 V 

Начин на плаќање : можно е плаќања во готово (eвра или долари)  или со кредитна картичка ( Visa, Master Card ).

Health's Club - отворен од 09 :00 - 21:00 ч. На располагање има фитнес клуб, сауна, џакузи, масажи, салон за убавина (со доплата).

Терен за одбојка (во близина на плажата), тенис, билијард (бесплатно 30 мин во 1 недела престој по соба).

Амбуланта - отворена од 13:00 - 14:00 ч. (доколку ви е потребен докотор итно обратете се на рецепција).

Машина за перење алишта (ценовникот за услугите ќе го најдете во собата).

Крпи за плажа можат да се земат со картички кои се издаваат во хотелот од 08:00 - 17:00 ч. (доколку крпата се задржува до следниот ден, менување може да се изврши после 14:00 ч.)

 Во случај на губење на картичка или крпа се наплаќа 150 L.E. (околу 7.50 ЕУР)

Во случај на губење на клуч од соба или електронска картичка ќе бидат наплатени 400 L.E.за секое поединечно (околу 20 ЕУР)

 

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано.
Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно).
Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

ПРОМОТИВНИ ПАКЕТ ЦЕНИ

Цени со вклучен попуст до 31.01 и 50% уплата до 05.02

Le Pacha Resort 4* 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
6 ноќевања / 7 дена + авионски билет + аеродромски такси +  All inclusive услуга + трансфери
PROMO ROOM (по лице) 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424
DBL 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848
SNG 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489
TRPL 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234
SNG+2CHD(0-13,99)(0-6,99) 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079
SNG+2CHD(0-13,99)(7 - 13,99) 1467 1467 1467 1467 1467 1467 1467 1467 1467 1467 1467 1467 1467 1467 1467 1467 1467
DBL+2CHD(0-13,99)(0-6,99) 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438
DBL+2CHD(0-13,99)(7-13,99) 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1500
TRPL +1CHD(0-13,99) 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529
STANDARD ROOM (по лице) 436 436 436 436 436 436 436 436 436 436 436 436 436 436 436 436 436
DBL 873 873 873 873 873 873 873 873 873 873 873 873 873 873 873 873 873
SNG 508 508 508 508 508 508 508 508 508 508 508 508 508 508 508 508 508
TRPL 1272 1272 1272 1272 1272 1272 1272 1272 1272 1272 1272 1272 1272 1272 1272 1272 1272
SNG+2CHD(0-13,99)(0-6,99) 1098 1098 1098 1098 1098 1098 1098 1098 1098 1098 1098 1098 1098 1098 1098 1098 1098
SNG+2CHD(0-13,99)(7-13,99) 1495 1495 1495 1495 1495 1495 1495 1495 1495 1495 1495 1495 1495 1495 1495 1495 1495
DBL+2CHD(0-13,99)(0-6,99) 1463 1463 1463 1463 1463 1463 1463 1463 1463 1463 1463 1463 1463 1463 1463 1463 1463
DBL+2CHD(0-13,99)(7-13,99) 1531 1531 1531 1531 1531 1531 1531 1531 1531 1531 1531 1531 1531 1531 1531 1531 1531
TRPL +1CHD(0-13,99) 1567 1567 1567 1567 1567 1567 1567 1567 1567 1567 1567 1567 1567 1567 1567 1567 1567

 

Редовен ценвоник за сезона (објавен на 05.12.2019)

Le Pacha Resort 4* 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
Dbl Promo Room 492 492 492 492 492 492 492 505 511 548 567 567 542 492 492 492 492
2 adl 984 984 984 984 984 984 984 1009 1022 1096 1133 1133 1084 984 984 984 984
2 adl + 1 chd (2-13.99) 1279 1279 1279 1279 1279 1279 1279 1304 1317 1391 1428 1428 1379 1279 1279 1279 1279
2 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1574 1574 1574 1574 1574 1574 1574 1599 1612 1686 1723 1723 1674 1574 1574 1574 1574
2 adl + 2 chd (2-13.99)(2 - 13.99) 1674 1674 1674 1674 1674 1674 1674 1705 1720 1814 1860 1860 1798 1674 1674 1674 1674
Dbl Standard 505 505 505 505 505 505 505 517 523 561 579 579 554 505 505 505 505
2 adl 1009 1009 1009 1009 1009 1009 1009 1034 1047 1121 1158 1158 1109 1009 1009 1009 1009
2 adl + 1 chd (2-13.99) 1304 1304 1304 1304 1304 1304 1304 1329 1342 1416 1453 1453 1404 1304 1304 1304 1304
2 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1599 1599 1599 1599 1599 1599 1599 1624 1637 1711 1748 1748 1699 1599 1599 1599 1599
2 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1705 1705 1705 1705 1705 1705 1705 1736 1751 1845 1891 1891 1829 1705 1705 1705 1705
Sgl Promo Room 592 592 592 592 592 592 592 608 616 670 697 697 662 592 592 592 592
1 adl + 1 chd (2-13.99) 887 887 887 887 887 887 887 903 911 965 992 992 957 887 887 887 887
1 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1182 1182 1182 1182 1182 1182 1182 1198 1206 1260 1287 1287 1252 1182 1182 1182 1182
1 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1331 1331 1331 1331 1331 1331 1331 1355 1368 1449 1489 1489 1436 1331 1331 1331 1331
Sgl Standard 610 610 610 610 610 610 610 627 635 689 716 716 681 610 610 610 610
1 adl + 1 chd (2-13.99) 905 905 905 905 905 905 905 922 930 984 1011 1011 976 905 905 905 905
1 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1200 1200 1200 1200 1200 1200 1200 1217 1225 1279 1306 1306 1271 1200 1200 1200 1200
1 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1359 1359 1359 1359 1359 1359 1359 1383 1396 1477 1517 1517 1464 1359 1359 1359 1359
TRL Promo Room 480 480 480 480 480 480 480 492 498 536 554 554 529 480 480 480 480
3 adl 1439 1439 1439 1439 1439 1439 1439 1477 1495 1607 1663 1663 1588 1439 1439 1439 1439
3 adl + 1 chd (2-13.99) 1734 1734 1734 1734 1734 1734 1734 1772 1790 1902 1958 1958 1883 1734 1734 1734 1734
TRL Standard 492 492 492 492 492 492 492 505 511 548 567 567 542 492 492 492 492
3 adl 1477 1477 1477 1477 1477 1477 1477 1514 1533 1644 1700 1700 1626 1477 1477 1477 1477
3 adl + 1 chd (2-13.99) 1772 1772 1772 1772 1772 1772 1772 1809 1828 1939 1995 1995 1921 1772 1772 1772 1772

Цените се дадени по соба и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен лет)
Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
Дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот
Преставник од локалната партнер агенција

Цената не вклучува:

Египетска влезна виза - за патници со македонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.
Цената на визата е 1.450 мкд и истата се плаќа при резервација
Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите
Патничко осигурувањеФакултативни екскурзии и индивидуални трошоци"Хотелски услуги после одјавување на собите (хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)"

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.


Важна напомена:

"За патување во Египет потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација."