• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Vila Lygia-10 noki so sopstven prevoz (100)

Локација: Вила Лигија се наоѓа на 4 километри од главниот град Лефкада, а од Нидри само 10 километри. Оддалеченоста на вилата од најблиската плажа Лимини е 150 метри, од центарот околу 700 метри, додека малото рибарско пристаниште Лигија е на 200 метри. 

Содржина на вилата: Вила Лигија се наоѓа во близина на еден од најпознатите хотели во Лефкада, Порто Лигија и е идеална вила за семејства со деца, кои можат безгрижно да уживаат и да се релаксираат во прекрасниот тревнат двор, кој се наоѓа зад вилата. Вилата располага со простран двор богат со бујно зеленило, кој вклучува скара, достапна за гостите и простор за оставање багаж последниот ден. Обезбеден е паркинг простор пред вилата. Нудиме четирикреветни дуплекси, кои се наоѓаат на прв и втор кат. 

Опис на соби: Дуплексите се состојат од две спални соби со два стандардни кревети или грчко-француски кревет и од двете соби се излегува на тераса. Во четирикреветниот дуплекс со два дополнителни кревети во едната спална соба има стандарден кревет, а во другата спална соба има два грчко – француски кревети. Во дневната соба има мини кујна (мини електричен шпорет, голем фрижидер, садови без тави), која е наменета за приготвување лесни оброци, ТВ и трпезариска маса. Дуплексите се опремени со WiFi (слаб проток), клима која се наоѓа во ходникот на дуплексот помеѓу две соби и која е бесплатна, бања, крпи, тераси со комплети за седење кои се заштитени со тенди. Менувањето на постелнината и крпите како и чистењето на собите е на 5 дена. 

 

Cena je izražena samo u evrima, jer je dinarski deo aranžmana ukinut
Vila Usluga Tip 22.05 01.06 11.06 21.06 01.07 11.07 21.07 31.07 10.08 20.08 30.08 09.09 19.09
Villa
Ligia
TV, AC
NA 1/2 Duplex 95* 130* 185* 505 605 675 715 715 715 655 235* 205* 130*
NA 1/3 Duplex 85* 105* 140* 510 610 680 720 720 720 660 170* 150* 100*
NA 1/4 Duplex 75* 90* 115* 535 635 705 745 745 745 685 140* 125* 90*
NA 1/4+2 Duplex 65* 80* 100* 585 685 755 795 795 795 735 115* 105* 80*
Upotreba klime Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free
Легенда
  • 1/2 Duplex –Dvokrevetni duplex apartman sa dve odvojene spavaće sobe;
  • 1/3 Duplex –Trokrevetni duplex apartman sa dve odvojene spavaće sobe;
  • 1/4 Duplex - Četvorokrevetni duplex apartman sa dve odvojene spavaće sobe;
  • 1/4 +2 Duplex -Četvorokrevetni duplex apartman sa dve odvojene spavaće sobe za ukupno šest osoba;
  • Free – besplatna upotreba klime.
Во студијата или апартманите се влегува првиот ден од престојот во 15:30 часот (по локално време), а студијата и апартманите се напуштаат последниот ден од престојот најкасно до 09:00 часот (по локално време). Патниците влегуваат во исчистени и сподготвени сместувачки единици, но за време на престојот се должни да се грижат за нивната хигиена. Сите апартмани и студија имаат основен кујнски прибор и опрема, но не и тоалетна хартија и средства за хигиена. Не е можно да се избере кат, поглед или број на соба, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

Во случај на недоволен број пријавени патници, агенцијата го задржува правото да откаже или организира одредени поаѓања во соработка со друга агенција. Минималниот број на патници за организација на аранжманот е 30. Во случај на откажување, минималниот рок е 15 дена пред почетокот на аранжманот.