НЕА КАЛИКРАТИА

VILA EVI 1 10 nokji (17)

Првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра е Неа Каликратија, оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)....Во центарот се наоѓа голем парк со забавни игри за децата и уредена песочна плажа во должина од 800 метри. На само 5 километри од градот се наоѓа познатата плажа Sahara, надградена со Сино знаме за чистота која нуди одлична забава за младите.

 

Вилата Evi I е лоцирана во самиот центар во Неа Каликратија, на само 120 метри метри од морето. Вилата е поставена на самата улица која води дирекно кон плажата  меѓу изобилство продавници, маркети и пекари, гиро и ресторани. Во оваа вила располагаме со простран апартман што се наоѓа на вториот спрат. Опремен е со кујнателевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Во апартманот има постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата е со сопствен бојлер, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

 

Вила „Evi I” - Неа Каликратија 

Термин:

Ноќевања:

1/5 апартман

 

22.05-01.06.2022

10

300 (18.600 ден.) 

 

01.06-11.06.2022

10

380 (23.560 ден.) 

 

11.06-21.06.2022

10

460 (28.520 ден.) 

 

21.06-01.07.2022

10

560 (34.720 ден.) 

 

01.07-11.07.2022

10

620 (38.440 ден.) 

 

11.07-21.07.2022

10

720 (44.640 ден.) 

 

21.07-31.07.2022

10

720 (44.640 ден.) 

 

31.07-10.08.2022

10

720 (44.640 ден.) 

 

10.08-20.08.2022

10

720 (44.640 ден.) 

 

20.08-30.08.2022

10

620 (38.440 ден.) 

 

30.08-09.09.2022

10

520 (32.240 ден.) 

 

09.09-19.09.2022

10 

420 (26.040 ден.) 

 

19.09-29.09.2022

10

320 (19.840 ден.) 

 

НАПОМЕНИ:

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10  ноќевања без вклучен превоз

- Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Каликратија

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

- Цена на повратен билет –35 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

 

Дуплекс бр. 2

1/5 дуплекс апартман на прв спрат. Апартманот има три простории. Во првата соба има еден кауч (на кој може да спие едно возрасно лице или две деца на возраст до 6 години), телевизор и клима уред. Во истата просторија има комплетно опремена кујна во која има мини шпорет, асприратор, голем фрижидер со одделна комора и комплет садови за готвење и јадење. Од оваа просторија се влегува во мало купатило со сопствен бојлер, како и две посебни спални соби издвоени со врати. Во секоја спална соба има по два единечни кревети со нормални димензии и мебел. Апартманот има и пространа тераса опремена со пластична маса и столчиња.