• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Vila Cleopatra-sopstven prevoz (100)

Локација: Vila Cleopatra се наоѓа на брегот на Пефки, на само 30 метри од плажата и од центарот.

Содржина на вилата: Една од најпознатите вили во која на приземје има пекара. Вилата располага со трокреветни и четирикреветни апартмани, како и петокреветен дуплекс. На гостите им е обезбедено место за багаж на последниот ден од нивниот престој. Одличната локација на Вила Клеопатра и пријатниот мир им овозможува на гостите релаксирачки одмор, што ќе ги натера да посакаат повторно да престојуваат во истата вила и на истото место.

Содржина на собата:Дуплексот со пет кревети се состои од две спални соби и кујна. Секоја соба има ТВ и клима, што е вклучено во цената за изнајмување. Сите сместувачки единици се наоѓаат на првиот кат од вилата, од кои некои имаат директен или страничен поглед на морето, како и поглед кон дворот. Трокреветните и четворокреветните апартмани имаат посебна кујна од спалната соба. Креветите се сите во една соба, француски кревет и еден или два стандардни кревети. Има паркинг простор околу зградата. Сите сместувачки единици се опремени со кујна (мини електричен шпорет, голем фрижидер, садови), наменети за приготвување лесни оброци, тоалет, клима (вклучена во цената на изнајмувањето), WiFi(слаба конекција), ТВ, пешкири, тераса со столици за седење. Постелнината и пешкирите се менуваат на секои пет дена, додека чистењето е секој ден.

 

Cena je izražena samo u evrima
Vila Tip 29.05. 08.06. 18.06. 28.06. 08.07. 18.07. 28.07. 07.08. 17.08. 27.08. 06.09. 16.09.
Vila

Cleopatra

TV, AC

Pefki

1/2 App 100* 145* 255 285 335 375 375 375 315 165* 140* 105*
1/3 App 80* 115* 260 295 345 385 385 385 325 125* 110* 90*
1/4 App 75* 100* 285 325 385 425 425 425 365 120* 95* 85*
1/2 App SSV 105* 150* 260 290 340 385 385 385 320 170* 145* 110*
1/3 App SSV 85* 120* 265 300 350 395 395 395 330 130* 115* 95*
1/2 App SV 105* 150* 265 295 345 405 405 405 325 170* 145* 110*
1/3 App SV 85* 120* 275 305 355 415 415 415 335 130* 115* 95*
1/4 App SV 80* 105* 295 335 395 435 435 435 375 115* 100* 90*
1/4 Duplex 85* 115* 335 405 465 515 515 515 475 135* 110* 100*
1/5 Duplex 75* 105* 365 445 505 565 565 565 525 120* 100* 90*
Upotreba klime Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free

 

Легенда
  • 1/2 Std - Dvokrevetni studio;
  • 1/3 Std - Trokrevetni studio;
  • 1/4 Std - Četvorokrevetni studio;
  • 1/2 Std SV - Dvokrevetni studio sa pogledom na more;
  • 1/3 Std SV - Trokrevetni studio sa pogledom na more;
  • 1/4 Std SV - Četvorokrevetni studio sa pogledom na more;
  • 1/4 Duplex - Četvorokrevetni duplex;
  • 1/5 Duplex - Petokrevetni duplex;
  • Free - besplatna upotreba klime.

– Crvenom bojom su obeleženi prodati studiji/apartmani
– Cene označene zvezdicom (*) su cene paket aranžmana (smeštaj i prevoz, bez teritorijalne doplate za prevoz) po osobi

 

-услуги за групна придружба, сместување (апартман/студио I категорија) на база 10 ноќевања, во смениte со * вклучува превоз на патници до дестинацијата но без доплата за појдовни места северно од Ниш, за траекти и трансфери на островот , репрезентативни агенциски услуги.

 

задолжителна доплата на име “stay over“  данок за престој од 0,5 евра на ден по соба, плаќањето се врши на лице место , програма за ненаведени услуги, индивидуални и други трошоци на патниците.