• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ASTIR (29)

 

Вила Астир располага со двокреветни студија. Сите соби имаат  клима (доплата на лице место), кујна и тераса.

Се наоѓа на 100 метри од центарот на градот и на 10 метри од море.

 

Датум на поаѓање Почеток на аранжманот Крај на аранжманот 1/2
07.07.2019 08.07.2019 17.07.2019  299€ 
16.07.2019 17.07.2019 26.07.2019 329€
25.07.2019 26.07.2019 04.08.2019 329€
03.08.2019 04.08.2019 13.08.2019 329€
12.08.2019 13.08.2019 22.08.2019 319€
21.08.2019 22.08.2019 31.08.2019   309€ 

 

Цената на аранжманот вклучува:
Сместување на база 9 ноќевање на Кефалонија/Порос по лице
Превоз со високо туристички автобус на релација Скопје – Порос – Скопје
Превоз со брод на релација Килини – Порос – Килини
Организација на аранжманот и пратител на групатa

 

Цената на аранжманот не вклучува:
Факултативни излети
Задолжителна туристичка такса за Грција која се наплаќа од 01.01.2018. година (дневно по соба: приватно сместување – 0,5 евра, се плаќа во агенција)
Индивидуални трошоци
Патничко и здравствено осигурување

 

Напомена:
 За патниците кои не користат превоз од агенцијата цената не се намалува .
Наведените цени од табелата се однесуваат за тргнување од Скопје.

 

Тргнувањето од Скопје – состанок на група во 17:30 часот, тргнување 18:00 часот.

Напуштање на собите е во 10:00 часот.

Тргнувањето од Кефалонија/Порос  е предвидено во попладневните часови.

Користење само на превоз е 99евра.

Чудесните плажи на Кефалонија

Најубавот што може да го понуди Кефалонија, се секако нејзините плажи. На најубавите од сите ќе поминеме дури 4 дена. Ќе ги посетиме вистинските бисери на Кефалонија: Myrthos, Antisamos, Skala.

На плажите нема само да уживаме на песокот и да се бањаме во кристално чистото море, туку ќе учествуваме во разни спортски натпревари, спортови на вода и игри без граница. Понесете си пешкир и забавата може да почне.


Крстарење до Закинтос

Ова ќе биде незаборавна авантура, следува целодневно крстарење до Закинтос, со посета на Blue Caves, местото Агиос Николаос и прекрасната плажа Навагио.