VILA PANOS (9)

Паралија Грција е најпознатото туристичко место во северна Грција и Олимписка ривиера, на само 70 км од Солун. Паралија има богат ноќен живот, многу кафе барови, ресторани и дискотеки. А една од главните каректеристики е големата понудана продавници и бутици. Атрактивно место со долга песочна плажа.

Вилата Панос се наоѓа во централниот дел на градот, на самото шеталиште, десно од цркцата. Одалеченост од плажата е околу 30 тина метри, веднаш преку улица. Поседува двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија.  Студијата поседуваат една просторија,   кујнски дел, тераса, ТВ, купатило и клима(се доплаќа). За време на престојот, гостите сами ја одржуваат хигиената.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН, БЕЗ ПРЕВОЗ

 

Вила PANOS11.06.
20.06.
20.06.
29.06.
29.06.
08.07.
08.07.
17.07.
17.07.
26.07.
26.07.
04.08.
04.08.
13.08.
13.08.
22.08.
22.08.
31.08.
31.08.
09.09.
09.09.
18.09.
број ноќевања 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9
Студио 02 наем 250 280 330 350 395 450 450 450 430 330 280
Студио 03 наем 270 295 350 370 410 470 470 470 450 350 295
Студио 04 наем 290 310 370 390 430 490 490 490 470 370 310

 

  • Климата се доплаќа по студио/апартман;
ТУРИСТИЧКА ТАКСА Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.
НАПОМЕНА Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 10.00 часот а постелнина се менува на половина смена. Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните.

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.

Локација