VILA ARISTIDIS 10/15 NOKJI (100)

Локација: Vila Aristidis се наоѓа на 80 метри од плажата, во главната пешачка улица која води кон морето. 

Содржина на вилата: Во склоп на вилата има базен со лежалки и чадори кои се бесплатни за гостите на вилата, рецепција, лоби, Кафе бар со WiFi интернет и пред вилата има игротека за деца. Во дворот на вилата има тушеви, тоалети, како и соба за последниот ден од престојот. Вилата располага со дваесет и две сместувачки единици (двокреветни, трокреветни студија, четворокреветни апартмани и шесткреветен дуплекс). Зад зградата има паркинг. На рецепцијата во вилата, гостите можат да користат сеф со доплата од 2 евра на ден. Во непосредна близина има маркети, пекара и лекарска ординација. 

Соби: Сите студија и апартмани се опремени со ТВ, фен во бањата, крпи, тераса, мини кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, садови, без тави) која е наменета за приготвување лесни оброци и клима. Употребата на клима е вклучена во цената за наем во јули и август, додека во останатите периоди се доплаќа 5 евра на ден. Постелнината и крпите се менуваат на секои 5 дена, додека чистењето е секој ден.

 

 

Аранжмани на 15 ноќевања

Vila Tip 22.05

06.06
01.06

16.06
06.06

21.06
11.06

26.06
16.06

01.07
21.06

06.07
26.06

11.07
01.07

16.07
06.07

21.07
11.07

26.07
16.07. – 31.07
21.07. – 05.08
26.07. – 10.08
31.07. – 15.08
05.08. – 20.08
10.08

25.08
15.08

30.08
20.08

04.09
25.08

09.09
30.08

14.09
04.09

19.09
14.09

29.09
Vila
Aristidis
TV, AC
-bazen-
1/2 Std 190* 235* 275* 330* 675 745 830 875 940 965 990 965 905 800 690 315* 265* 185*
1/3 Std 155* 200* 235* 260* 745 790 875 920 985 1015 1045 1020 965 880 785 260* 230* 160*
1/4 App 165* 205* 245* 275* 1000 1025 1135 1195 1280 1310 1345 1330 1265 1165 1045 265* 235* 145*
1/6 Duplex 135* 180* 185* 210* 1200 1295 1405 1445 1545 1560 1570 1550 1475 1365 1230 215* 210* 120*
Употеба на клима 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден Free Free Free Free Free Free 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден
Легенда
  • 1/2std - Двокреветно Студио
  • 1/3std - Трокреветно Студио
  • 1/4 App - Четерокреветен Апартман
  • 1/6 Duplex - Шестокреветен Апартман со две посебни спални соби и посебна кујна
  • Free- бесплатно употреба на клима

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

Попуст – FIRST MINUTE:
За целосна уплата при резервација, одобруваме попуст од 15%. Акцијата трае од 1 октомври до 31 јануари
За целосна уплата при резервација, одобруваме попуст од 10%. Акцијата трае од 1 до 28 февруари
За целосна уплата при резервација, одобруваме попуст од 5%. Акцијата трае од 1 март до 30 април

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

                                                                                                                           Аранжмани на 10 ноќевања


Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
15.08.

25.08.
20.08.

30.08.
25.08.

04.09.
30.08.

09.09.
04.09.

14.09.
09.09.

19.09.
19.09.

29.09.
Vila
Aristidis
TV, AC
-bazen-
1/2 Std 90* 145* 180* 215* 240* 505 555 605 635 665 690 665 605 525 240* 200* 165* 115*
1/3 Std 80* 130* 155* 180* 190* 535 585 635 665 695 725 705 645 585 195* 175* 150* 95*
1/4 App 70* 120* 160* 190* 195* 680 745 820 855 890 925 910 845 765 195* 175* 150* 80*
1/6 Duplex 70* 115* 130* 140* 155* 875 930 985 1025 1065 1075 1060 980 890 160* 145* 130* 80*
Употеба на клима 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден Free Free Free Free Free Free 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден 5 € на ден

 

– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да се обезбедува и се доплаќа по цена од 2 еур/ден.

 

1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус. 

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.
– Кредитни картички

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.