VILA VUKMANOVIKJ (58)

Будва е нај атрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува  Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и  островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот..


ВИЛА ВУКМАНОВИЌ
- Будва


Се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага  со 1 / 2  и  1 / 4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1 / 6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена мини кујна и клима. Доплата за користење на клима 5 евра дневно по соба.


 ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ОСОБА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

 

-15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ДО 01.03.2023


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД

 

период

1/2 стд

1/4стд

1/4+1 апп

1/6 апп

1

20.06-29.06

140

130

120

110

2

29.06-08.07

150

140

130

120

3

08.07-17.07

165

155

145

135

4

17.07-26.07

185

175

165

155

5

26.07-04.08

205

195

185

175

6

04.08-13.08

205

195

185

175

7

13.08-22.08

195

175

165

155

8

22.08-31.08

165

175

145

135

9

31.08-09.09

150

140

130

120

10

09.09-18.09

140

130

120

110

Цените се дадени по особа за 9 ноќевања со вклучен превоз.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противредност ( 1 евро=62 ден)

Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

За патување со сопствен превоз цената се намалува за 10 евра. 

 

Сместување во студио 1 / 4 минимум 3 лица ,

во апп 1 / 4 +1 минимум 4 лица ,

во апп.1/6 минимум 5 лица ,

преку дозволениот број на кревети може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.


Поаѓање за Црна Гора:

Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

- Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)


НАПОМЕНА
- Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
- Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
- Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот.
- Агенцијата не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
-При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се цената на веќе договорената услуга.
- За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата 01.04.2023.
- За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
- Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.