• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел SUNRISE 4* (15)

www.sunrisehotel.al

 

Хотел “Sunrise” се наоѓа во Саранда, оддалечен на 25км. од националниот парк “Бутринит” заштитен од Унеско. Хотелот е оддалечен 12км. од градот Ксамил и 4км. од пристаништето во Саранда.

Собите се опремени со: работна маса, ТВ со рамен екран, мал фрижидер и тераса со поглед на море.

Објектот во својата содржина нуди: ресторан, приватна плажа, рецепција, Wi-Fi (бесплатно), паркинг (бесплатно)...

 

Услуга

16.05-30.06

11.09-30.09

01.07-10.09

Ноќевање со појадок

21

34

Полу пансион

26

42

Полн пансион

31.5

47

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по лице на ден

-Деца до 5 год. Бесплатно

-Деца од 5-12 год. имаат попуст 50%

-Доплата за еднокреветна соба 70%

-Трето лице добива попуст 30%

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).