• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Вила Марко (90)

Будва е приморски град во Црна Гора. Центар е на општината Будва и има 19.218 жители. Брегот околу Будва, наречен Будванска ривиера, е центарот на туризмот во Црна Гора и е добро познат по неговите песочни плажи, богат ноќен живот и прекрасни градби во стилот на средоземноморската архитектура.

Будва е град стар околу 2 500 години, што го прави еден од најстарите населени места на брегот на Јадранското Море. Некогаш мал и тивок крајбрежен град, денес, Будва е метропола на црногорскиот туризам и еден од најгласните и преполни градови на црногорското приморје во текот на летото. Неговиот живот започна на теренот пред два и пол милениуми и се излеа од бедемите кон луксузни јахти, нови згради, ресторани, барови и ноќни клубови каде ве чека неверојатна забава. Вечерта, на шеталиштето покрај плажата ќе ве обземе гласната музика што доаѓа од кафулињата, смеата и врисоците на децата од блиските забавни паркови, мирисот на морето измешан со арома на вкусна скара и греди светло од дискотеката што шета низ небото. Будва е големо светлосно шоу.
Се чини дека Будва води двоен живот – едниот во стариот, а другиот во новиот дел на градот. Се граничи со високи бедеми и украсен со архитектура, доминантно венецијанско, Стариот град чува историски и културни богатства – римска некропола и олтар, антички столбови, претхристијанска базилика и многу цркви.

Се наоѓа на 300 метри од Словенска плажа, една од поновите вили во Будва со одлична локација. Секоја соба има тв, клима (вклучена во цената), интернет и посебно купатило. Собите кои немаат кујна можат да ја користат заедничката кујна која се наоѓа на првиот спрат. Собите се наоѓаат на приземје, втор и трет спрат. Вилата е од А категорија, односно 3*** според официјална класификација. Цените се на ден по соба. Туристичка такса е вклучена во цената. 

Цените се дадени по соба на ден

​Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена

Што е вклучено во цената
  • Наем на студио за 7 ноќи
  • Користење на клима
Што не е вклучено во цената
  • Доплата за превоз 45 евра/ за деца (2-11.99  год.) 35 евра
  • Патничко осигурување
  • Индивидуални трошоци
  • Туристичка такса 1 евро по лице на ден

-Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
-Цена за превоз за возрасен 45 евра, за деца (2-11.99  год.) 35 евра
-Поаѓање од Будва во 23:00 ч.
-Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во просторија, предвидена за куфери)
-Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
-Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

-Во текот на престојот гостите се грижат самите за хигиената, а ги добиваат собите чисти
-Во собите има пешкири, сапун, шампон и фен за коса.
-Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
-За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска
-За ова патување важат општите услови за патување на ТА Меридијан