• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA POSEIDON (15)

 

Вила ПОСЕЈДОН се наоѓа во непoсредна близина на централниот дел на Пефкохори, во мирно опкружување на 100 метри од плажа. Вилата поседува мал базен со маси и столици околу него, без лежалмки, WiFi конекција во лоби и околу базенот, нема паркинг. Апартмани и студија, лоцирани на високо приземје и 1кат, опремени со кујната, бања со туш, ТВ, клима уред (вклучен во цена во период (29.06-28.08) и секој со свој балкон. Трикреветните студија на високо приземје и 1 кат – една просторија со кујна, брачен и единечен кревет. Апартман на 1 кат со две простории – кујна и еден дупли (француски) кревет и единечен кревет, и соба со кревети на спрат за деца до 12год.

 

Табела бр.1 – вонсезонски цени

ТЕРМИН 09.06.2019 16.06.2019 23.06.2019
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
1/3 стд 135 € 155 € 175 €
1/5 апп 145 € 165 € 185 €

Табела бр.2 – сезонски цени

ТЕРМИН НАЕМ 1/3 стд 1/5 апартман
30.06.2019 7 ноќи 380 € 560 €
07.07.2019 7 ноќи 420 € 590 €
14.07.2019 7 ноќи 440 € 650 €
21.07.2019 7 ноќи 470 € 690 €
28.07.2019 7 ноќи 470 € 690 €
04.08.2019 7 ноќи 470 € 690 €
11.08.2019 7 ноќи 470 € 690 €
18.08.2019 7 ноќи 440 € 660 €
25.08.2019 7 ноќи 420 € 560 €

Табела бр.3 – вонсезонски цени

ТЕРМИН 01.09.2019 08.09.2019 15.09.2019 22.09.2019
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
1/3 стд 155 € 135 € 115 € 85 €
1/5 апп 165 € 145 € 115 € 85 €

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35евра.

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

- Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

- Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

- Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03:30 часот, а поаѓање во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

- Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

- За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.

- Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време

- За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.

- Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, Меридијан НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

- Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Меридијан“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Меридијан организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите.

Цена на превозот:

Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра

деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.