• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

HOTEL SLAVIJA **

Хотел СЛАВИЈА е хотел од "Б" категорија и располага со 33 соби (двекреветни, трикреветни и четирикреветни) и 6 апартмани. Сите соби се со сопствена бања. Хотелот располага со ресторан, тераса со поглед кон терените за скијање, сала за состаници, аператив бар, ТВ сала, продавница, сервис за изнајмување на ски опрема, билијард клуб, пинг-понг клуб, забавни игри, покриен базен и др.

Попусти:
- Деца до 5 год. кои не користат услуги за сместување и храна, попуст 100%.

- Деца од 5-12 год. кои користат ресторантски услуги и услуги за сместување, попуст 30% на понудената цена.
- Деца од 5-12 год. кои користат само ресторантски услуги, попуст од 50%.
- Деца од 5-12 год. кои користат само помошни услуги за сместување, попуст од 70%.


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.
Доплата за SGL Room (еднокреветна соба) +150 денари од ноќевање.   

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).