• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

PUTNIK 4*

 

Хотел Путник е лоциран во Сончева долина, најубавиот дел на Копаоник, на 1650 м надморска височина. Првиот дел од хотелот е отворен во далечната 1958 година и е еден од првите угостителски објекти на Копаоник.
Во 2018 година хотелот е комплетно реновиран. Сега е целосно модерно дизајниран, комфорен и со додатни содржини и на своите гости нуди одмор како во летниот така и во зимскиот период.
Хотелот е со категоризација 4*, има капацитет за сместување во 116 соби, односно 270 кревети.
Гостите на располагање имаат и дополнителни содржини како wi-fi, велнес центар, фитнес центар, две конференциски сали, детска игротека со кино, ски остава, изнајмување на ски опрема, повеќе наменски отворен терен, пансионски ресторан, паркинг...Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:


Услови за деца:

- деца до 3г. - бесплатно
- деца 3-12г.во придружба на двајца возрасни на дополнително легло -30% попуст, -50% попуст во кревет со родител

Во цената е вклучено:
- ноќевање со појадок и вечера
- неограничено користење на SPA & WELLNESS центарот
- затворен базен за возрасни
- затворен базен за деца
- џакузи
- финска сауна
- руска бања
- инфраред црвена сауна
- турска бања
- тапидариум
- фитнес
- паркинг


Во цената не е вклучено:
- Mасажи, хамам (потребна е претходна резервација)
- Tуристичка такса и осигурување 1€ возрасен, деца 7-15г 0,5€ и деца до 7г. бесплатно
- Осигурување, 0.2 € по лице/ден
- Доплата за FB (полн пансион), 10€ по лице на ден
- Услуга BB (ноќевање со појадок), цената по лице се намалува за 10 €