• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA STRATOS LUX (14)

 

Вила “Stratos Lux”, се наоѓа во центарот на Пефкохори на 50м над главниот пат на пешачка улица и  200m од плажа. и 50м. Вилата располага со  3+2 дуплекс апартмани со две одделни спални, опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, туш, голем балкон (масичка со столчиња) со поглед на шеталиштето, телевизор, гардеробер, клима - БЕСПЛАТНА, како и бесплатен  интернет. Апартманите се на I кат.

 

15% попуст за уплата до 01.02.2019  |  10% попуст за уплата до 01.03.2019  |  5% попуст за уплата до 01.04.2019

 

НАПОМЕНА

-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице во апартман

- БЕСПЛАТНО сместување;

-  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;

- Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

-  Во апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

-  Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

-  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

-  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

-  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Гевгелија;

-  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата (на булеварот);

 -  Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!

 -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

-  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

-  Доплата за патничко осигурување.