• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ХОТЕЛ СПОРТ

Хотелот Спорт се состои од две згради со 28 Делукс гостински соби, 4 апартмани, ресторан и бар.

Сите соби се опремени со приватна бања, сателитски ТВ приемник и директна телефонска линија.                              

Хотелот Спорт обезбедува најповолно сместување во ски центарот Маврово, преку целата година.

Широк избор на јадења од земјата, подготвени за вас. Добра храна и вино за уживање во секое годишно време...


Дадените цени се за ноќевање со појадок и вечера.

Осигурување, туристичка такса, и ДДВ вклучено во цената.

 

Користење на надворешен базен и сауна е бесплатно.

Деца до 6 годишна возраст - Бесплатно.
Деца од 6 - 12 год: 50% од цената за возрасни. 
Деца над 12 годишна возраст - 100% од цената.

Во цените е вклучено: 

  • појадок , бесплатен интернер, бесплатен паркинг, туристичка такса, 20% попуст на дневната ски карта
  • употреба на спа (внатрешен базен, турска бања и џакузи во Хотел Бистра)
  • Употреба на спа (внатрешен базен и сауна во Хотел Спорт)
  • Туристичка такса и осигурување

Доплати и услови на сместување: 

  • Доплата за дополнителен оброк (ручек) 7еур по лице на ден
  • Доплата за 3то возрасно лице – 40% попуст нацената на возрасен
  • Check in: 14:00h, Check out 10:00h.
  • Касно одјавување од хотел до 18часот – 40% од регуларната цена по ноќ