• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

BOROVETS HILLS 5*

 

Borovets Hills е сместен во мирниот дел на Боровец, на 800 м од ски патеката Јастребец. Сите соби се со балкон, клима, ТВ со сателитски канали, бесплатен бежичен интернет, а купатилата и тоалетите се одделени. Од останатите содржини, тука се базенот, парна бања, неколку џакузија и фитнес центар, ресторан, бесплатен паркинг.

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-5% за уплати до 30.11.2019

* Цените се со вкалкулиран попуст

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата. 
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено :
користење на базен , џакузи, сауна, парна бања, фитнес,интернет, паркинг, сеф.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој  1€ од ден за возрасен и 0,5 за деца ( 2-12г.) .
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна) 80€ / возрасен, 35€ / дете (4-12 г.)


ПРОМОЦИИ И АКЦИИ: 
1)  -5% за уплати до 30.11.2019. Попустот се пресметува на основната цена.
2)  7=6 за престој во период  19.01-08.02.2020 & 23.02-31.03.2020. Гратис ноќевањата се калкулираат по пониска сезона. Попустите НЕ се комбинираат.

Максимален број на лица: DBL (2+1) , STUDIO (2+2), APARTMNA (2+2), APARTMAN lux (4+2)
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.