• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Hotel Ermis (20)

Лоциран во Лигија, на неколку чекори од плажата Лигија, Ермис Хотели и Ресортс нуди сместување со ресторан, бесплатен приватен паркинг, сезонски надворешен базен и бар. Секое сместување во хотелот со 3 ѕвезди има поглед на градината, а гостите можат да уживаат во пристапот до градината и до терасата. Сместувањето располага со 24-часовна рецепција, шатл-служба, услуга во соба и бесплатен WiFi. Во хотелот секоја соба е опремена со клима уред, гардероба, ТВ со рамен екран, приватна бања, постелнина, крпи и двор со поглед на базен, фрижидер. Доручек е достапен секој ден во Ermis Hotels & Resorts. Областа е популарна за пешачење и возење велосипед, а во сместувањето е достапно изнајмување автомобили. Плажата Никиана е оддалечена 1,9 км од Ermis Hotels & Resorts, додека плажата Лимни е 2,6 км. Најблискиот аеродром е аеродромот Актион, на 16 км од хотелот.

Хотел Ермис 3* Услуга 01.06 – 30.06.2022 30.06 – 20.07.2022 20.07 – 30.08.2022
01.09 – 30.09.2022    
1/2 соба (2 лица) ноќевање со појадок 35 Еур 44 Еур 49 Еур
1/2 соба (2 лица) полупансион 45 Еур 54 Еур 59 Еур
Цените се дадени по лице на ден спрема понудената услуга.
Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 6 години во кревет со родител.
Деца од 0-2 години гратис. Деца до 2-12 год 50% во кревет со родител. Деца до 2-12 год 30% во сопствен кревет.
Климата е вклучена во цена.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.


Hotel Facilities:
 Air Conditioning
 Airport Transport
Flat Tv
Internet – Wifi
Pool
Restaurant
Yard
 

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm