• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

REALL APARTMANI (24)

Поаѓање од Кичево и од други градови во Македонија

Вила Reall Apartmani се наоѓа на 200м од плажа, во центарот на Полихроно, уличката која од црвата се

 спушта кон плажа, т.е до Хотел Посеидонио (види мапа). Вилата располага лукс студија и апартмани  лоцирани на 3 спрата и приземје, ново отворена во јуни 2019та, и 2020 реновирана и проширена со дополнителни капацитети.  Собите располагаат со клима(вклучена во цена) + wifi (за брзината и јачината на интернетот ЈК Травел не презема одговорност) сите соби имаат ТВ, кујна,

 фрижидер, сопствен тоалет. Во нејзина близина е пешачката улица каде што има многубројни ресторани, 

кафетерии, бич барови, продавници за сувенири итн. 

Опис на соби: 

1/2 – двокреветно студио – се наоѓаат на 1ви спрат (2 единечни душеци споени во брачно легло) 

1/2+1 студио со еден брачен кревет + 1 софа (погодна за деца до 14год) балкон со поглед на море 

1/3 – трокреветно студио се наоѓа на 2ри спрат (еден брачен кревет и еден единечен) 

1/3+1 студио – се наоѓа на 2ри спрат (еден брачен кревет и еден единечен, кој има фиока и се отвара како дополнително легло) 

1/3+1 едно спален апартман – се наоѓат на 1ви и 2ри спрат (еден брачен кревет и еден единечен, кој има фиока и се отвара како дополнително легло) 

1/4 апартман на приземје е апартман со една спална и дневен престој со 2 единечни легла , во истиот простор

 се наоѓа и кујната 

1/4 апартман со поглед на море, се едноспални апартмани лоцирани на 3ти спрат, имаат едно брачно легло и 2 единечни легла 

1/4+1 апартман, е едноспален апартман лоциран на 1ви спрат, има еден брачен кревет, еден единечен кревет и плус 

софа која има фиока и може да се смести и 5то лице 

1/5 апартман со една спална со еден брачен кревет и 3 единечни легла, лоциран на 2ри спрат 

  

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2021 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини 

 

 

термини

 

 

ноќи

за 2 лица поглед море за 3 лица за 4 лица за 4 лица приземје поглед море за 5 лица
студио студио студио студио апартман апартман апартман апартман
1/2 1/2+1 1/3 1/3+1 1/3+1 1/4 1/4 1/4+1
23.05-30.05 7 98 120 120 142 153 164 186 208
30.05-06.06 7 120 153 153 175 186 208 230 252
06.06-13.06 7 191 215 215 239 263 287 335 371
13.06-20.06 7 263 287 287 311 323 347 371 431
20.06-27.06 7 359 371 371 395 419 443 469 527
27.06-04.07 7 407 431 431 467 491 503 551 611
04.07-11.07 7 467 467 467 491 503 515 587 647
11.07-18.07 7 491 503 503 515 539 551 611 683
18.07-25.07 7 527 539 539 551 575 587 659 719
25.07-01.08 7 527 539 539 551 575 587 659 719
01.08-08.08 7 527 539 539 551 575 587 659 719
08.08-15.08 7 527 539 539 551 575 587 659 719
15.08-22.08 7 527 539 539 551 575 587 659 719
22.08-29.08 7 479 491 491 515 551 563 659 683
29.08-05.09 7 419 455 455 467 491 515 587 647
05.09-12.09 7 311 359 359 371 395 419 479 539
12.09-19.09 7 251 311 311 335 359 371 443 491
19.09-26.09 7 175 197 197 208 230 252 307 340

 – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини: 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела) 

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице 

 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице 

 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице 

 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице 

 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице 

 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики: 

 • Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон – 30еур по лице 

 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице 

 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице 

 • Кичево (пред Т.А. Меридијан) Трансфер до Битола – 35еур 

 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице 

 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице 

 

 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп 

 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште 

 • Возрасно лице над 63год – 10еур попуст 

Агенцијата

го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за 

дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ 

*За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки 

за промо термините) 

* попустите не може да се комбинираат, 

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), 

преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител 

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус 

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата) 

*Важат Општите услови на патување