• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

PETRIDIS HOUSE-10 ноќи/сопствен превоз (53)

Petridis е хотел од апартмански тип, опкружен со убаво уреден двор полн со зеленило, на околу 400 m од морето. Во понуда се студија за 2 и 3 лица (грчки брачен и стандарден кревет), сите на 1. кат. Сите студија  имаат: купатило, кујнски дел, тераса со гарнитура за седење, ТВ и клима уред со доплата од 5 еур на ден или 30 еур за 10 дена, на лице место, бежичен интернет. Во рамките на апарт-хотелот се и ресторанот со грчка и интернационална кујна, рецепција, ТВ сала, маса за билијар и базен со лежалки.

 
 

 
 
---------------------------------------------------------

Petridis се наоѓа на влезот во Пефкохори, на околу 300 м од центарот и окoлу 400 м од плажата.Има голем базен опкружен со медитеранско зеленло, лежалки и чадори покрај базенот, ресторан, TV сала и паркинг. Располага со двокреветни и трикреветни студија. Cекое студио има комплетно опремена кујна, купатило, тераса, ТВ и клима уред со доплата на лице место (3 еур на ден за престој од 10 ноќевања). 

Напомена: Во 1/3 студио и 1/4 апартман 1 дете до неполни 3 год. може да престојува без кревет или 2 деца на заеднички кревет можат да имаат вкупно 13 год. Во 1/2 студио секој мора да има сопствен кревет, вклучувајќи ги и децата.

 
 

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

 

• PL (помошен кревет) означува сместување на кревет на расклопување, фотеља или софа на развлекување, а сместување на француски кревет (по грчки стандарди) се третира како сместување на еден единечен и еден помошен кревет. Лице кое користи таков кревет не плаќа за истиот, односно го користи бесплатно.

• Такса за престој во висина од 0,5 eur на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место, при влез во објектот.

 

НАПОМЕНИ:

• Во собите се влегува од 16:00 часот, а се напуштаат до 09:00 часот

• Патниците влегуваат во исчистени и спремни соби. За време на престојот сами се грижат за хигиената собите. Сместувачките единици не се опремени со пешкири (освен каде што е наведено), тоалет папир и средства за хигиена. Во сите сместувачки единици промена на постелнината се врши еднаш во текот на престојот.

• Димензиите на креветите во Грција се со поинакви стандарди од нашите, нормален кревет е со широчина од 75 – 90 cm, а француски (за 2 лица) 110 – 140 cm.

• Во некои објекти третиот и четвртиот кревет може да се помошни, со димензии и изглед различен од стандардниот, може да е фотеља, софа на развлекување или класичен кревет.

• PL (помошен кревет) означува сместување на кревет на расклопување, фотеља или софа на развлекување, а сместување на француски кревет (по грчки стандарди) се третира како сместување на еден единечен и еден помошен кревет. Лице кое користи таков кревет не плаќа за истиот, односно го користи бесплатно.

• Описите на куќите се од информативен карактер. За евентуалните отстапувања и квалитетот на услугите во склоп на сместувачкиот објект организаторот не е одговорен

• Дополнителни содржини во објектите се достапни со доплата (нпр. сеф, сауна, паркинг, ТВ, клима…)

• Сликите од објектите, поради разновидната структура се одбрани по случаен избор и не значат дека секоја соба, купатило или кујна изгледаат исто.

• Агенцијата не може да го гарантира квалитетот на интернетот на грчките оператори

 

Сите објекти се стандардизирани од страна на Националната туристичка асоцијација на земјата во која се наоѓаат.

 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

• Промена на датумите, како и промена на сместувањето, ќе се третира како откажување на резервацијата.

• Трошоците за промена на име на веќе потврдени резервации се наплаќа 10 еур по резервација.

• Организаторот не гарантира кат, поглед, број на сместувачката единица, доколку тоа не е наведено во ценовникот.

• На дополнителните услуги (доплата за клима, полупансион и сл.), наведени во ценовникот, не се пресметуваат попусти.

• Во објектите каде што е нагласена можноста за користење на бежичен интернет, организаторот не го гарантира квалитетот и брзината на интернет конекцијата.

·        Цената е гарантирана само за уплатениот износ. Неплатениот дел подлежи на евентуални промени.

·        Ваучерот се добива недела дена пред почетокот на патување.

·        Во случај кога цената е редовна (без попуст за рана уплата, специјална понуда или ласт минит понуда), за валидна резервација се смета уплата од минимум 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа минимум 30 дена пред поаѓање.

• Клиентите се должни да ги прочитаат сите овие напомени, како и Општите услови на патување и со потпис на договорот ја даваат својата согласност.