VILA VASILIS (20,24,26)

Вилата се наоѓа во новиот дел од Неи Пори, на 200 метри од плажата. Убаво украсена, уредна и чиста куќа, има лоби и соба за багаж и тоалет што гостите можат да ги користат на денот на смената. Клима: Доплата 5€ на ден по соба Услови за деца: Дете до 8 години може да користи заеднички кревет

Сместување: Секоја единица има тоалет, безжичен интернет, клима и тераса. Структура- Вилата трокреветни студиа: 1/3 студиа (бр. Б4, Б5 на втор спрат со три единечни кревети) со поглед на улицата или дворот 

 

 • -Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
 • -Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
 • -Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

 

(На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, првите и последните два термина се промо цени)


Датуми1/3
20.05.2023 - 27.05.2023 99
27.05.2023 - 03.06.2023 139
03.06.2023 - 10.06.2023 166
10.06.2023 - 17.06.2023 232
17.06.2023 - 24.06.2023 259
24.06.2023 - 01.07.2023 278
01.07.2023 - 08.07.2023 297
08.07.2023 - 15.07.2023 306
15.07.2023 - 22.07.2023 334
22.07.2023 - 29.07.2023 334
29.07.2023 - 05.08.2023 334
05.08.2023 - 12.08.2023 334
12.08.2023 - 19.08.2023 334
19.08.2023 - 26.08.2023 306
26.08.2023 - 02.09.2023 269
02.09.2023 - 09.09.2023 241
09.09.2023 - 16.09.2023 194
16.09.2023 - 23.09.2023 169
23.09.2023 - 30.09.2023 109

Во цената не е вклучен превоз.

ПРЕВОЗ

Повратен превоз до Неи Пори чини:

Цени за превоз лето 2023 - Пиерија

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од Пиерија 
(секоја САБОТА):

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики

време на поаѓање

Цена

Скопје – Дрводекор

04:00

45 €

Велес – БП мотел Македонија

04:30

45 €

Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес

03:40

60 €

Неготино – бензинска, Неготино

05:00

45 €

Граничен премин – бензинска Шимов

06:00

45 €Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики

време на поаѓање

цена

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон

04:00

40 €

Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола

03:15

40 €

Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола

02:15

50 €

Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола

02:15

55 €

Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола

02:30

50 €

Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола

03:15

50 €

 

Деца до 12 години, -10 € попуст од редовна цена за возрасен (од градот од кој поаѓаат)
Деца до 2 години бесплатно ( не користи седиште )
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

-Дете од 2-11,99год - 10еур попуст

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

 • -03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • -04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • -04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • -05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • -06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

 • -04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
 • -03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

ЛОКАЦИЈА

 

GPS Кординати: 39°58’25.9″N 22°39’25.0″E

VILA VASILIS (24,26)