• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ВРАСНА БИЧ (ВРАСНА ПАРАЛИА)

VILA MARINA (5)

Вила МАРИНА – апартмани на сама плажа,со поглед према море, на поткачено приземје.Вилата располага со: 1/2,1/2+1,1/2+2 апартмани ,со: спална соба со еден дупли или 2 поединечни кревети и еден дупли кревет на спуштење за 1 или 2 деца до 14год.-во дневната соба со кујна,големи тераси сопсвено купатило,тв,WI-FI,клима уред-доплата од 3 еур по соба на ден(доплата на лице место). Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.

 

 ВРАСНА БИЧ

Апартмани

МАРИНА

ПЕРИОД

НОЌИ 1/2 1/2+1

1/2+2

03.06-11.06

8 70 80 90
11.06-19.06 8 120 130

140

19.06-27.06

8 180 190 200
27.06-05.07 8 240 250

260

05.07-13.07

8 260 270 280
13.07-21.07 8 270 280

290

21.07-29.07

8 290 300 310
29.07-06.08 8 300 310

320

06.08-14.08

8 300 310 320
14.08-22.08 8 290 300

310

22.08-30.08

8 270 280 290
30.08-07.09 8 200 210

220

07.09-15.09

8 160 170 180
15.09-23.09 8 90 100

110

Цените се изразени во евра за наем на студио и апартман за 8 ноќевања.

Автобуски превоз: Прилеп 05:00, Кавадарци 06:00 ч.
Враќање: Врасна бич 13:00 по локално време.
Цена за превоз: 1600 ден (26 €) – повратен билет,за деца до 14 год.-1000 ден.

Напомена: Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (во агенција).
Задолжително патничко здравствено осигурување.

За  хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време.
Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 61.8 ден.).


ИНФОРМАЦИИ ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА

Според актуелните COVID-19 мерки за влез во Грција од 01.06.2021, задолжително е следново:

  • Сите патници задолжително да имаат Биометриски пасош со валидност од најмалку 3 месеци од денот на влез во Грција
  • При влез во Грција, сите патници ќе треба да се приложат негативен ,, PCR Тест,, направен во последните 72 часа пред влез во земјата. Овие мерки не важат за бебиња и за деца на возраст до најмногу 4,99 години. Овие мерки не важат за оние лица кои ќе приложат официјален документ дека се вакцинирале најмалку 14 дена пред влез во земјата, или ќе приложат официјален документ дека во последните 9 месеци ја прележале болеста.
  • Секој што влегува во Грција мора да пополни ,,Формулар за влез,, PLF формулар, односно да се регистрира на следниот линк: https://travel.gov.gr не покасно од 23:59 пред влегување во Грција и откако на крајот од регистрацијата ќе добие ХЕС код, потребно е да го сочува во печатена форма.

 

Vrasna Beach – Vila Marina
Strymonikou Gulf, Volvi 570 21 POST CODE, Greece     

Координати: 40.692365, 23.696022.