• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

БУДВА И ДУБРОВНИК (65)

 

1 ден петок (06.12.2019)
Состанок на групата во 22:30 часот, поаѓање во 23:00.
Ноќно возење преку Косово и Албанија по новиот автопат со попатни паузи за одмор и царински формалности.

2 ден сабота (07.12.2019)
Пристигнување во Црна Гора во утринските часови.Групата се упатува кон нанастирот Св.Василије Острошки. Време предвидено за поклонување на светите мошти. Сместување во вила Орловиќ. Слободно попладне.
Во вечерните часови, можност за организирана факултативна вечера во ресторан.Ноќевање.

3 ден недела (08.12.2019)  
Во утринските часови поаѓање кон Дубровник.
Пристигнување во Дубровник во пладневните часови - индивидуален разглед на стариот град Страдун: Главната капија–Пиле, Францисканскиот манастир со една од најстарите аптеки во Европа, Старата царина, Катедралата Свети Блаж, Ректоровата палата, старото пристаниште итн. Враќање во Будва.
Ноќевање.

4 ден понеделник (09.12.2019) 
Одјвување од Вила Орловиќ во утринските часови.Трансфер до центарот на Будва (Словенска Плажа).Време предвидено за индивидуална прошетка, капење, шопинг. Тргнување за Македонија според договорено време. Кратка пауза и можност за фотографирање на едно од најмонденските летувалишта на Јадранското море - Свети Стефан.Пристигнување во вечерните часови.

 

ПРОМО ЦЕНА: 2999 денари со уплати до 15.11.2019

РЕДОВНА ЦЕНА: 60 евра (3720 денари)ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
*Превоз со високотуристички автобус на наведената релација
*2 ноќевања во Вила Орловиќ
*Организација и реализација на патувањето
*Лиценциран туристички водич


 ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
*Туристичка такса Црна Гора 1 евро од ден
*Посета на Дубровник 15 евра
*Вечера во ресторан на Јадранска ривиера со пијалок 10 евра


НАПОМЕНA ЗА РАСПОРЕД НА СЕДЕЊЕ ВО АВТОБУС:

Со потпишување на договорот за патување, патникот е должен да го прифати местото во автобус кое ќе му го додели агенцијата. Дополнителни промени не е можни. Агенцијата го прави распоредот на седење, земајќи ги во предвид постарите лица, семејствата со мали деца, трудници, како и периодот на уплатата. Ако патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 5 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)