HOTEL LOZA 3* (5)

Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва - бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу дискотеки, кафичи, ресторани кој вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

 

Хотел ” ЛОЗА ” 3* - на 300-350м.од Словенска плажа, располага со 1/2,1/3 и 1/4 соби, секоја со twc, тв, wi-fi и клима. 

 

Координати: 42.289498, 18.841296

 

Период

Ноќ.

Ноќевање со појадок

по лице во 1/2

Полупансион

(појадок и вечера)
по лице во 1/2

Редовна цена

Промо цена до 01.04.24

Редовна цена

Промо цена до 01.04.24

04.06-11.06.24

7

190 еур

180еур

245 еур

235еур

11.06-18.06.24

7

195 еур

185еур

250 еур

240еур

18.06-25.06.24

7

200 еур

190еур

255 еур

245еур

25.06-02.07.24

7

210 еур

200еур

260 еур

250еур

02.07-09.07.24

7

220 еур

210еур

270 еур

260еур

09.07-16.07.24

7

230 еур

220еур

280 еур

270еур

16.07-23.07.24

7

240 еур

220еур

290 еур

275еур

23.07-30.07.24

7

240 еур

220еур

290 еур

275еур

30.07-06.08.24

7

240 еур

220еур

290 еур

275еур

06.08-13.08.24

7

240 еур

220еу р

290 еур

275еур

13.08-20.08.24

7

240 еур

220еур

290 еур

275еур

20.08-27.08.24

7

240 еур

220еур

290 еур

275еур

27.08-03.09.24

7

220 еур

210еур

270 еур

260еур

03.09-09.09.24

6

190 еур

180еур

230 еур

220еур

 

 

Цените се во евра за 6 и 7 ноќевања со појадок или 6 и 7 полупансиони (шведски стол) во 1/2 по лице - без превоз.(1 € = 62 денари.)


Деца до 4 год.=гратис, дете со родители 4-12год. во 1/2+1 соба - 50% попуст.

 

Автобуски превоз: 50 €-повратен билет,35 € за деца,35 €-еден правец,25 € за деца до 12г.


Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч. Враќање: од Будва во 14:00 ч.

 

Термини на поаѓање: 04, 11, 18, 25 -Јуни; 02, 09, 16, 23, 30 -Јули; 06, 13, 20, 27- Август; 03, 09, Септември.

 
Напомена: Доплата за туристичка такса и осигурување 1 € по лице по ден, за деца од 12-18 год. = 0.5 € по ден (плаќање во агенција).


Доплата за патничко здравствено осигурување за 7 дена до 65 год = 150 ден.

 
Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч.