• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MARIA 10 nokji (17)

  Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики, на третиот крак Атос. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители се наоѓа покрај морето и има долга, песочна плажа која има Сино Знаме за чистота.  Пред плажата е големо шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. На крајот од шеталиштето во Јерисос  се наоѓа старата Ветерница во која е сместен Музејот на историја, а на самото шеталиште е големиот аквариум. Доколку сте љубители на мирот и спокојството, тогаш наша препорака е да ги посетите околните плажи Kakoudia и Ksiropotami.

Вилата Maria се наоѓа на само 80 од плажата во централниот дел на Јерисос. Апартманите се наоѓаат на прв и на втор спрат од вилата. Сите се опремени со кујни кои се целосно издвоени од спалните соби, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Дел од сместувачките капацитети имаат тераси со поглед во дворот на вилата, а останатите се со поглед на улица. Сите тераси се заштитени со тенди. Гостите можат секојдневно да се одмараат во дворот на вилата и да ја користат скарата. Сите сместувачки капацитети имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има простор за паркирање на возила.

Вила „Maria” - Јерисос 

 

Термин:

 

Ноќевања:

 

1/2 апартман

 

1/2+1 апартман

 

1/4 апартман

1/4 апартман

(со две соби) 

26.05-05.06.2022

10 

190 (11.780 ден.) 

210 (13.020 ден.) 

260 (16.120 ден.) 

300 (18.600 ден.) 

05.06-15.06.2022

10 

250 (15.500 ден.) 

270 (16.740 ден.) 

320 (19.840 ден.) 

360 (22.320 ден.) 

15.06-25.06.2022

10 

330 (20.460 ден.) 

350 (21.080 ден.) 

400 (24.800 ден.)

440 (27.280 ден.)

25.06-05.07.2022

10

370 (22.940 ден.)

390 (24.180 ден.)

440 (27.280 ден.)

480 (29.760 ден.)

05.07-15.07.2022

10

430 (26.660 ден.)

450 (27.900 ден.)

500 (31.000 ден.)

540 (33.480 ден.)

15.07-25.07.2022

10

470 (29.140 ден.)

490 (30.380 ден.)

540 (33.480 ден.)

580 (35.960 ден.)

25.07-04.08.2022

10

470 (29.140 ден.)

490 (30.380 ден.)

540 (33.480 ден.)

580 (35.960 ден.)

04.08-14.08.2022

10

470 (29.140 ден.)

490 (30.380 ден.)

540 (33.480 ден.)

580 (35.960 ден.)

14.08-24.08.2022

10

470 (29.140 ден.)

490 (30.380 ден.)

540 (33.480 ден.)

580 (35.960 ден.)

24.08-03.09.2022

10

430 (26.660 ден.)

450 (27.900 ден.)

500 (31.000 ден.)

540 (33.480 ден.)

03.09-13.09.2022

10

330 (20.460 ден.)

350 (21.700 ден.)

400 (24.800 ден.)

440 (27.280 ден.)

13.09-23.09.2022

10

230 (14.260 ден.)

250 (15.500 ден.)

300 (18.600 ден.)

340 (21.080 ден.)

 

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 ноќевања без вклучен превоз

- Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети   

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00    часот по локално време

              - Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари

              - Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Јерисос

              - Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

              - Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

 

Апартман бр. 1

Двокреветен апартман кој се наоѓа на прв спрат во вилата. Апартманот има издвоена кујна која е опремена со електрично решо, фрижидер со мала комора и садови за готвење и јадење. Спалната соба има два единечни кревети со нормална големина, мебел, телевизор и клима уред. Од собата се влегува во купатилото кое е со нормална големина. Терасата е пространа, опремена со пластична маса и столчиња и има поглед во дворот на вилата и кон улицата.

 

Апартман бр. 2

Четирикреветен апартман кој се наоѓа на прв спрат во вилата. Апартманот има издвоена кујна која е опремена со електрично решо, фрижидер со мала комора и садови за готвење и јадење. Спалната соба има два единечни кревети со нормална големина, два кревета на спрат, мебел, телевизор и клима уред. Купатилото е со нормална големина, а терасата е пространа, опремена со пластична маса и столчиња и има поглед во дворот на вилата во задниот дел.

 

Апартман бр. 3

Четирикреветен апартман кој се наоѓа на прв спрат во вилата. Апартманот има издвоена кујна која е опремена со електрично решо, фрижидер со мала комора и садови за готвење и јадење. Спалната соба има два единечни кревети со нормална големина, два кревета на спрат, мебел, телевизор и клима уред. Купатилото е со нормална големина, а терасата е пространа, опремена со пластична маса и столчиња и има поглед во дворот на вилата во задниот дел.

 

Апартман бр. 5

Двокреветен апартман кој се наоѓа на втор спрат во вилата. Апартманот има издвоена кујна која е опремена со електрично решо, фрижидер со мала комора и садови за готвење и јадење. Спалната соба има два единечни кревети со нормална големина, мебел, телевизор и клима уред. Од собата се влегува во купатилото кое е со нормална големина. Терасата е пространа, опремена со пластична маса и столчиња и има поглед во дворот на вилата и кон улицата.

 

Апартман бр. 6

Четирикреветен дуплекс апартман кој се наоѓа на втор спрат во вилата. Апартманот има три простории, од кои две се посебно издвоени спални соби со врати и посебна кујна која е опремена со електрично решо, фрижидер со мала комора и садови за готвење и јадење. Во едната спална соба која е помала има два единечни кревети со нормална големина, мебел и прозор. Во другата спална соба има два единечни кревети со нормална големина, мебел, телевизор и клима. Од оваа соба се излегува на пространа тераса опремена со пластична маса и столчиња и има поглед во дворот на вилата во задниот дел. Купатилото е со нормална големина.

 

Апартман бр. 7

Четирикреветен апартман кој се наоѓа на втор спрат во вилата. Апартманот има издвоена кујна која е опремена со електрично решо, фрижидер со мала комора и садови за готвење и јадење. Спалната соба има два единечни кревети со нормална големина, два кревета на спрат, мебел, телевизор и клима уред. Купатилото е со нормална големина, а терасата е пространа, опремена со пластична маса и столчиња и има поглед во дворот на вилата во задниот дел.

 

Апартман бр. 8

Трокреветен апартман кој се наоѓа на втор спрат во вилата (во ценовникот студиото е назначено како 1/2+1). Апартманот има издвоена кујна која е опремена со електрично решо, фрижидер со мала комора и садови за готвење и јадење. Спалната соба има два единечни кревети со нормална големина, еден помал единечен кревет наменет за деца, мебел, телевизор и клима уред. Од собата се влегува во купатилото кое е со нормална големина. Терасата е пространа, опремена со пластична маса и столчиња и има поглед во дворот на вилата и кон улицата.