• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел IBIZA 3* - Голем, Драч (15)

https://harmoniahotelsgroup.com/ibiza-hotel/

 

Хотел “Ibiza” - убав и многу удобен хотел со три ѕвезди, оддалечен 150м. од плажа, главно наменет за семејства.

Хотелот се наоѓа веднаш зад хотел “Albanian Star”. Гостите на хотелот ги користат услугите од содржината на “Albanian Star” хотел и тоа: плажа, базен и бесплатно користење на лежалки и чадори.

Собите се опремени со: работна маса, мал фрижидер, телевизор, тераса...

Објектот во својата содржина нуди: ресторан, теретана, Wi-Fi (бесплатно), бар, паркинг (беплатно)...

 

Попуст за рани резервации

-10% за резервации направени до 30.03.2021 со 50% уплата

Тип на соба   

01.06-14.06

15.09-30.09

15.06-30.06

01.09-14.09

01.07-31.08

Висока сезона

Ноќевање

со појадок

Полу

  пансион  

Ноќевање

со појадок 

Полу

  пансион  

Ноќевање

со појадок

Полу

  пансион  

1/2 соба

20

25

23

28

27

32

 

-Цените се дадени по лице, на ден за избрана услуга (мин. 5 ноќевања)

-Деца до 6 год. Бесплатно

-Деца од 6-12 год. со две возрасни лица имаат попуст 50%

-Деца од 6-12 год. со едно возрасно лице имаат попуст 30%

-Две деца до 12 год. сами во соба имаат попуст 30%

-Трето лице има попуст 20%

-Лице во еднокреветна соба доплаќа 60%

-Доплата за полн пансион 10 евра (на цената на полупансион)

-Доплата за All Inclusive 18 евра (на цената на полупансион)

-Цените за висока сезона важат за минимум 5 ноќи, за помалку се доплаќа 20%

-Влез во собите од 14:00 часот, Напуштање на собите до 11:00 часот

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).