• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел ALBANIAN STAR 4* - Голем, Драч (15)

https://harmoniahotelsgroup.com/albanian-star1/

 

Хотел „Albanian Star“ се наоѓа во Голем на сама плажа, оддалечен 13 километри од центарот на градот Драч. Хотелот нуди услуга со квалитет од 4 ѕвезди и незаборавно искуство да се почувствува спокојството на рајот.

Хотелот има 133 соби, сите со балкон, а оние со поглед на море гарантираат едно од најдобрите зајдисонца над морето.

Собите се опремени со: клима уред, работна маса, сеф, мал фрижидер, ТВ со сателитски канали, фен…

Објектот во својата содржина нуди: ресторан со пространа тераса, бар, рецепција, приватна плажа пред хотелот, надворешен базен, фитнес центар.

Базенот пред хотелот нуди алтернатива за посетителите кои претпочитаат слатка вода.

Лежалките и чадорите за сонце на плажа и базен се бесплатни за сите гости на хотелот.

Еднаш неделно хотелот организира диско забава.

 

Попуст за рани резервации

-10% за резервации направени до 30.03.2021 со 50% уплата

 

Тип на соба

01.06-14.06

15.09-30.09

15.06-30.06

01.09-14.09

01.07-31.08

Висока сезона

Полу пансион           

Ноќевање со појадок 

Полу  пансион           

Ноќевање со појадок

Полу пансион          

Ноќевање со појадок

1/2 соба со тераса

поглед парк

       31                   

26

36

31

43

38

1/2 соба со тераса

поглед море

34

29

39

34

46

41

1/2 супериор со тераса поглед парк

34

29

39

34

46

41

1/2 супериор со тераса поглед море

37

32

42

37

49

44

 

-Цените се дадени по лице, на ден за избрана услуга (мин. 5 ноќевања)

-Деца до 6 год. Бесплатно

-Деца од 6-12 год. со две возрасни лица имаат попуст 50%

-Деца од 6-12 год. со едно возрасно лице имаат попуст 30%

-Две деца до 12 год. сами во соба имаат попуст 30%

-Трето лице има попуст 20%

-Лице во еднокреветна соба доплаќа 60% 

-Доплата за полн пансион 10 евра (на цената на полупансион)

-Доплата за All Inclusive 18 евра (на цената на полупансион)

-Цените за висока сезона важат за минимум 5 ноќи, за помалку ноќевања се доплаќа 20%

-Влез во собите од 14:00 часот, Напуштање на собите до 11:00 часот

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).