• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MARY 1 (4)

                                                                                                                                                                                                                                 Вилата се наоѓа во Скала Сотира на 170 метри од плажа. Во состав на вилата има и базен чие користење е бесплатно за гостите од вилата. Сите соби располагаат со комплетно опремена кујна, купатило, ТВ и клима уред. Доплата за користење на клима уред во студиата е 5€ на ден. Двокреветните студиа се со брачен кревет, комплетно опремена кујна и бања, 1/3 студија имаат еден брачен кревет, едно стандардно легло, комплетно опремена кујна и бања. Сите соби располагаат со големи тераси, дел од нив се свртени кон море а дел кон градина. Вилата има идеална локација за мирен одмор. Природата во околината и базенот Ви нудат дополнително уживање.
-15% попуст за комплетна уплата до 15.01.2019

Период

Бр. на ноќевања

1/2

студио

1/3
студио

26.05-02.06.19

7*

95

105

02.06-09.06.19

7*

115

125

09.06-16.06.19

7*

130

140

16.06-23.06.19

7*

145

155

23.06–30.06.19

7*

160

170

30.06-09.07.19

9

410

430

09.07-18.07.19

9

450

470

18.07-27.07.19

9

450

470

27.07–05.08.19

9

450

470

05.08-14.08.19

9

450

470

14.08-23.08.19

9

430

450

23.08–01.09.19

9

410

430

01.09–08.09.19

7*

145

155

08.09-15.09.19

7*

130

140

15.09-22.09.19

7*

115

125

22.09-29.09.19

7*

100

110

Напомена:

Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО – плаќа само превоз доколку користи)
Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман/студио за 9 ноќевања без вклучен превоз
За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
Доплата за користење на клима уред: 5€ на ден за студио
Постелнината во апартманите/студијата се менува еднаш за време на престојот
Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е во 09 часот по локално време
 Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:
возрасни:50 €
деца од 2 до 12 години: 35 €
деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Напомена:

Согласно законот и правилата во Р. Грција, базенот во вилата има работно време кое гостите треба да го почитуваат.

забрането е консумирање на пијалоци на базен доколку не се купени од барот на вилата


Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.