• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA PETAR (100)

Локација: Вила Петар се наоѓа на плажата Неа Врасна во мирен дел и е идеална за одмор далеку од вревата на градот. 

Содржина на вилата: Нудиме пространи и удобни дуплекси и апартмани, од кои повеќето имаат директен или страничен поглед на море. Сите сместувачки единици се наоѓаат на прв кат или на приземје. Последниот ден за гостите е достапен тоалет. До вилата има паркинг простор кој е бесплатен. 

Соби: Апартманите со четири кревети се наоѓаат на приземје, имаат страничен поглед на море и влезни тераси, кои се заеднички. Апартманите се состојат од две соби, една од која се влегува, има брачен кревет, а другата е со два стандардни кревети. Дуплексите се состојат од две спални соби и кујна и бања помеѓу нив. Во сите дуплекси во едната соба има брачен кревет, додека во другата има два стандардни кревети и сите имаат директен поглед на море или поглед на другите куќи и шеталиштето. Тие се наоѓаат на приземје или кат. Дуплексите кои имаат поглед на море, и се на горниот кат имаат тенди на терасите. Сите сместувачки единици се опремени со мини кујна (мини електричен шпорет, садови, голем фрижидер) која е наменета за приготвување лесни оброци, бања, клима која е вклучена во цената и која се наоѓа во една од собите, ТВ кој исто така се наоѓа во една од собите, WiFi (помал проток) и мрежи против комарци. Чистењето е еднаш, на денот на смената, нема крпи, додека постелнината се менува на 5 дена. 

 

Цените се во евра
Vila Tip 26.05 05.06 15.06 25.06 05.07 15.07 25.07 04.08 14.08 24.08 03.09 13.09 23.09
Vila

Петар

 

TV, AC

Nea Vrasna

1/2 App UT / 155* 200* 440 515 595 615 615 595 465 215* 165* 105*
1/3 App UT / 115* 145* 445 520 600 620 620 600 470 160* 120* 75*
1/4 App UT / 95* 120* 475 545 625 645 645 625 495 130* 100* 60*
1/2 Duplex / 165* 220* 465 535 615 635 635 615 485 235* 175* 110*
1/3 Duplex / 120* 160* 470 540 620 640 640 620 490 170* 130* 80*
1/4 Duplex / 100* 130* 495 565 645 665 665 645 515 140* 105* 65*
1/2 Duplex SV / 190* 245* 485 555 645 675 675 645 505 245* 195* 125*
1/3 Duplex SV / 135* 175* 490 560 650 680 680 650 510 175* 140* 95*
1/4 Duplex SV / 110* 140* 515 585 675 705 705 675 535 145* 115* 75*
Upotreba klime / Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free
Легенда
 • 1/2 App UT – Dvokrevetni apartman u koji se ulazi sa terase;
 • 1/3 App UT – Trokrevetni apartman u koji se ulazi sa terase;
 • 1/4 App UT – Četvorokrevetni apartman u koji se ulazi sa terase;
 • 1/2 Duplex – Dvokrevetni duplex apartman;
 • 1/2 Duplex SV – dvokrevetni duplex apartman sa pogledom na more;
 • 1/3 Duplex SV – trokrevetni duplex apartman sa pogledom na more;
 • 1/3 Duplex – Trokrevetni duplex apartman;
 • 1/4 Duplex – Četvorokrevetni duplex apartman;
 • 1/4 Duplex SV – Četvorokrevetni duplex apartman sa pogledom na more;
 • Free – besplatna upotreba klime.

– Crvenom bojom su obeleženi prodati studiji/apartmani
– Cene označene zvezdicom (*) su cene paket aranžmana (smeštaj i prevoz, bez teritorijalne doplate za prevoz) po osobi

Popust – FIRST MINUTE:
Za gotovinske uplate, celokupnog iznosa prilikom rezervacije, odobravamo popust od 15%. Akcija traje od 01. oktobra do 31. januara
Za gotovinske uplate, celokupnog iznosa prilikom rezervacije, odobravamo popust od 10%. Akcija traje od 01. februara do 28. februara
Za gotovinske uplate, celokupnog iznosa prilikom rezervacije, odobravamo popust od 5%. Akcija traje od 01. marta do 30. aprila

– Biranje spratnosti, pogleda ili broja sobe nije moguće, osim kada u programu nije drugačije navedeno.
– Za sve usmene informacije, koje su van kataloškog opisa, bilo od strane subagenata, kao i od strane zaposlenih u samoj agenciji, agencija “Barcino Tours” ne snosi odgovornost.

 

 

Сезонски услови за деца до 10 години:
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.

 

ВОНСЕЗОНСКИ УСЛОВИ (СМИНИ СО *)

Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да може да се обезбеди со доплата по цена од 2 еур/ден.

 

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.
– Кредитни картички

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.