• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ВИЛA PHILOXENIA - сопствен превоз (9)

Оваа вила се наоѓа во мирниот дел од Врахос, повлечена од главната улица. Далечина од плажа 120 метри. Студијата се опремени со два или три кревети, со можност за дополнителен кревет кој е на расклопување, кујнски дел, тераса, ТВ, купатило, клима (се доплаќа). Постелнината се менува на половина смена. За време на престојот, гостите сами ја одржуваат хигиената.

ЦЕНИ И ТЕРМИНИ

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН, БЕЗ ПРЕВОЗ
Вила
PHILOXENIA
15.06.
24.06.
24.06.
03.07.
03.07.
12.07.
12.07.
21.07.
21.07.
30.07.
30.07.
08.08.
08.08.
17.08.
17.08.
26.08.
26.08.
04.09.
04.09.
13.09.
13.09.
22.09.
број на ноќевања 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9
Студио 02 наем 205 240 260 310 360 360 360 310 260 185 165
Студио 03 наем 235 265 295 345 385 385 385 345 295 215 195
Студио 03+1 наем 270 295 325 390 415 415 415 390 325 255 235
  • Климата се доплаќа 5 евра на ден по студио

Локација: 39.170072534232254, 20.55685066655551


ТУРИСТИЧКА ТАКСА
Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.

НАПОМЕНА
- Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот;
- Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните;
- Бројот на лица кои се сместуваат во студијата/апартманите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето;
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ

Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.