• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Steigenberger Al Dau Beach ***** (22)

(3)

Лоциран во Хургада овој 5*-ен луксузен хотел овозможува рај од луксуз, со огромен воден парк и  терени за голф.  Steigenberger Al Dau Beach е карактеристичен со своите  големи базени  и приватната плажа. 

 АLL концепт

Tamarind Главен Ресторан -

07:00 ч - 10:30 ч-• Појадок
13:00 ч - 15:00 ч• Ручек
18:30 ч - 22:30 ч • Вечера

Bwala Pool Restaurant & Bar 
13:00 ч - 17:00 ч   ужина , освежителни пијалоци,
12:00 - полноќ - сладолед

Tanga Beach Restaurant & Bar - Медитеранска кујна за ручек и Ориентална либаниска кујна за вечера
• ручек (шведска маса ) 12:00 ч – 15:00 ч
• ручек à-la-carte 13:00 ч – 16:00 ч
• Сладолед-12:00 ч  – полноќ
• Вечера  - 19:00 ч – 22:30 ч 

Пијалоци / Барови

Пијалоци се служат 24 часа.  Пијалоците во баровите и  рестораните се служат еден пијалок- едно лице. Локални безалкохолни минерална вода и  џусеви ви лименка, кафе (American, Nescafe, Cappuccino, Espresso) и чај, точено локално пиво, домашно вино. draft local beer, house wine, selection of local spirits, served by glass and as per beverage list.
• Ран појадок  05:00 ч – 07:00 ч
• Доцен појадок 10:30 ч – 12:00 ч
• Време за чај 16:00 ч – 18:30 ч
• Доцна вечера 22:00 ч – 00:30ч
• Ноќна ужина 00:30 ч – 05:30 ч

 

Линк до хотелот-> www.steigenbergeraldaubeach.com  

 

Пакет цена по лице за 6 ноќи All inclusive / 7 дена

Steigenberger Al Dau Beach 5* 11.06.19 18.06.19 25.06.19 02.07.19 09.07.19 16.07.19 23.07.19 30.07.19 06.08.19 13.08.19 20.08.19 27.08.19
Dbl Deluxe Sea View 753 753 753 753 753 804 815 815 815 815 815 778
1-во дете до 12.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
DBL Family Sea View 877 877 877 877 877 929 939 939 939 939 939 903
1-во дете до 12.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 12.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
Sgl Deluxe Sea View 1020 1020 1020 1020 1020 1097 1113 1113 1113 1113 1113 1056
1-во дете до 12.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 5.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете од 6 до 12.99 619 619 619 619 619 658 666 666 666 666 666 637
TRL Deluxe Sea View 740 740 740 740 740 792 802 802 802 802 802 766
TRL Family Sea View 864 864 864 864 864 916 926 926 926 926 926 890
1-во дете до 12.99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive

Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен летдозволени 20 кг чекиран багаж по лице

Трансфер  аеродром - хотел - аеродром

Организација на аранжманот


Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)

Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.

Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.

Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.

Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите 

Патничко осигурување

Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.