• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ПСАКУДИА

VILLA PANDORAS (1)

 

Вила Пандора се наоѓа на одлична локација во Псакудија, оддалечена на стотина метри од долгата градска плажа. Располага со поголем број на студија и апартмани од кои дел имаат страничен поглед кон морето. На располагање на гостите се студија за три или четири лица, како и апартмани за три, четири или пет лица. Сите единици за сместување се опремени со ТВ, клима уред, тоалет, кујна и тераса. Паркирањето е можно на улицата пред објектот или на јавен паркинг. 


СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
ПОПУСТ од -20% 

УСЛУГА 26.05-02.06 02.06-09.06
наем на АПАРТМАН (4 лица) 157 € 197 €
наем на АПАРТМАН (5 лица) 173 € 217 €

                           

     РЕДОВНИ ЦЕНИ (наем за 7 ноќевања со сопствен превоз)

* Цените се однесуваат за наем на студио или апартман, за 7 ноќевања (без превоз)

* Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD) 


                                    ПАКЕТ АРАНЖМАН (7 ноќевања со автобуски превоз)

* Цените се однесуваат за пакет аранжман по лице ( 7 ноќевања со вклучен превоз) за минимум 2 возрасни лица во студио / апартман.
* БЕСПЛАТНО сместување за трето и четврто лице на дополнителен кревет, плаќа само превоз 35 €  (25 € деца 2-12 години).
* Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Употребата на клима уред е бесплатна во објектoт PANDORAS (каде што е достапен)

- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.
** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.

- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата) 

 

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ:  35 €  (25 € за деца 2-12 год.) 


ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. 
* Цените се објавени во Travel Info бр.100, апартманско и хотелско сместување во Грција, со важност до 30.09.2019 година. 
* Цените со попуст важат за резервација и уплата на 50% од износот на аранжманот до датумот на важност на попустот. Уплатениот износ од 50% не се враќа ако патникот го откаже патувањето.
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.  
* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување. 
Препорачуваме “Осигурување од ризик - отказ на аранжман“ !

НАПОМЕНA:
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

Автобуски превоз за СИТОНИЈА

секоја недела, од 19.мај до 29.септември

Место и време на поаѓање:
Скопје     06:00 h   (паркинг спроти хотелот "Holiday Inn")
Велес      06:30 h   (бензиска пумпа, мотел Македонија)
Неготино  07:00 h   (бензиска пумпа, Макпетрол)
Смоквица 07:30 h    (бензиска пумпа, РТ петрол
Гевгелија 08:00 h    (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)
Поаѓање од Грција: 16:00 h (локално време, 15:00 мак. време)
 
Превоз со конекција од следните градови (со доплата 10 € по лице)
Куманово    04:30 h     (БП Макпетрол, автобуска станица)
Гостивар     03:45 h     (паркинг кај Дом на култура)
Тетово        04:45 h     (кружен тек кај Дом на култура)
Кочани       04:45 h     (БП Макпетрол, кај Основен суд)
Штип          05:30 h     (паркинг пред пошта)
Кичево       04:30 h     (БП Пуцко петрол, спроти ТА Меридијан)
Струга        03:00 h     (хотел Дрим, трафики)
Охрид         03:30 h     (БП Лукоил, кај автобуска станица)
Ресен         04:00 h      (спроти автобуска станица)
Битола        05:00 h     (паркинг кај спортска сала)
Прилеп       05:45 h     (БП Лукоил)
Кавадарци  06:30 h     (паркинг кај гранична полиција)
Радовиш     05:45 h     (БП Макпетрол)
Струмица    06:30 h     (паркинг пред Тинекс)
 
ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје - Неос Мармарас (360 km)
Скопје - Солун (E75),
Солун - Неа Мудања - Псакудиа - Метаморфоси - Неос Мармарас
Трошоци во еден правец:
патарини MK (180 ден)