• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Serenity Fun City Makadi ***** (22)

 

Serenity Fun City се наоѓа на западните брегови на Црвеното Море во областа на Makadi Bay, се простира на површина од 150.000 м2; отворен во мај 2012 година.


Една од највпечатливите карактеристики на Fun City е Тематски парк, уникатен забавен парк во регионот наЦрвено Море:
"Аква парк" со различни базени и 26 тобогани за сите возрасти  опкружени со големи градини, "Луна Парк"со разни игри за најмалите, Дизни дизајнираше "Детски клуб", детски игралишта, соба со видео игри , 6D кино и базени сите посветени за децата...
Во Fun City ќе се сретнете со редефиниран поим за забава, секоја забавна активност тука е адаптирана да ја промени вашата идеја за класичен одмор. Во текот на денот гостите уживаат во уникатната Aqua Water Kingdom и различни анимирани шоуа; Ориентални или интернационални танцови приказни, Fun City kids club шоу, активности направени за забава на најмалите. Прекрасно и пријатно искуство на забава во комбинација со луксузен животен стил се нуди на првите чекори во Fun City и продолжува за време на престојот со сите можности и капацитети:
Ресторани, барови, 24-часовна рецепција, климатизација, градини, соби за непушачи, лифтови, склад за багаж, шопинг аркада; во прилог голем избор на велнес и спа капацитети кои ги подмладуваат гостите.


Како поддршка за поздрав живот и чиста атмосфера, сите јавни области во Fun City се строго Не-пушачки зони. Гостите може да пушат во одредената област за пушење или во нивните соби за пушење.

Сместување
Вкупно 515 соби, вклучително 110 конектирачки фамилијарни соби, сите многу пространи со удобен мебел, голем балкон или тераса, сателитска ТВ, минибар, сеф, фен, бања со туш, апарати за чај и кафе.

Serenity Fun City ја дели плажата со својот сестрински хотел, Serenity Makadi Beach, ги делат и тенискиот терен, СПА центарот со салонот за убавина и салата за вежбање.


Растојанието од меѓународниот аеродром Хургада до ресортот е 36 км, околу 20 мин со автомобил. 
Serenity Fun City е најдобриот избор за семејни одмори со бескрајна забава .

All inclusive концепт

• Појадок: 07:00 - 10:00 часот
• Ручек: 12:30 - 14:30 часот
• Вечера: 18:30 - 21:30 часот
* Времето може да се промени според сезоната.

Кодекс на облекување:Во текот на денот, не е дозволено бос, костими за пливање и влажна облека, вечерниот кодекс на облекување е Smart Casual.

* Сите ресторани се адаптирани за семејства, високи столици се достапни за дечињата на барање.

Хотелот располага со 6 ресторани,1 главен и 5 a-la-carte ресторани.Во склоп на хотелот има и 4 барови,сместени во фоајето и покрај базен со поглед на аква паркот.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

                                                                                        

Пакет цена по лице за 6 ноќи All inclusive / 7 дена

Serenity Fun City 5* 11.06.19 18.06.19 25.06.19 02.07.19 09.07.19 16.07.19 23.07.19 30.07.19 06.08.19 13.08.19 20.08.19 27.08.19
Dbl Promo Room 479 479 479 541 541 541 541 541 541 541 541 531
1-во дете до 13,99  215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
DBL Standard Garden Room 504 504 504 566 566 566 566 566 566 566 566 556
1-во дете до 13,99  215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
DBL Premium Room 535 535 535 597 597 597 597 597 597 597 597 587
1-во дете до 13,99  215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
DBL Deluxe Room 566 566 566 628 628 628 628 628 628 628 628 618
1-во дете до 13,99  215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
Dbl Family Room 597 597 597 659 659 659 659 659 659 659 659 649
1-во дете до 13,99  215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
2-ро дете до 13,99 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
Sgl Deluxe Room 709 709 709 796 796 796 796 796 796 796 796 782
1-во дете до 13,99  215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
SGL Premium Room 690 690 690 784 784 784 784 784 784 784 784 768
1-во дете до 13,99  215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
Sgl Promo Room 604 604 604 697 697 697 697 697 697 697 697 681
1-во дете до 13,99  215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
SGL Standard Garden Room 647 647 647 734 734 734 734 734 734 734 734 719
1-во дете до 13,99  215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Deluxe Room 548 548 548 610 610 610 610 610 610 610 610 599
1-во дете до 13,99  215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Family Room 579 579 579 641 641 641 641 641 641 641 641 630
1-во дете до 13,99  215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Premium Room 523 523 523 585 585 585 585 585 585 585 585 575
1-во дете до 13,99  215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Promo Room 461 461 461 523 523 523 523 523 523 523 523 512
1-во дете до 13,99  215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
TRL Standard Garden Room 486 486 486 548 548 548 548 548 548 548 548 537
1-во дете до 13,99  215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215 215
                                                                                                                            

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен лет
дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот
                                                                                                                       

Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)

Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација. Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.

Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите 

Патничко осигурување

Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.