• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

Вила Иди (14)

Вила „IDI“ се наоѓа на околу 80-90м од градската песочна плажа на Валона и на почетокот на шеталиштето покрај плажа, исполнето со дрвореди од палми и многу ресторани, кафулиња, хотели.. Вилата располага со 1/3 студиа на II и III кат со комплетно опременa кујна, купатило, балкон, ТВ и Wi-Fi и клима (бесплатно). Локацијата на вилата се наоѓа на брдо со убав поглед на плажа и море каде по удолница патот води до плажа и шеталиштето. Вилата е со одличен квалитет, премногу е чиста и студијата се комфортни. Некој од студијата имаат поглед кон море/плажа.

    

 

 EARLY BOOKING - Лето 2021 

10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21

 

можност за плаќање на рати !!  април - мај - јуни

 

"IDI"
Валона
термин  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
11 18 25 02 27 03  10
бр. ноќи  7 7
7
7 7 7 7
1/3 студио 179 189 199 219 229 209 199
опис на ценовникот цени за наем на цело студио без превоз

НАПОМЕНА

 • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без вклучен превоз.
 • Превозот е истиот термин како во табелита во раните утрински часови.
 • - Сместувањето е по 14:00часот, а напуштање, последниот ден во 10:00 часот.
 • - Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10мин пред поаѓање. 
 • - Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • - Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
 • - Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м под вилата на булеварот до плажа.
 • - Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 
 • - Агенцијата го задржува правото за промена на цената на превозот, доколку дојде до промена на максималниот капацитет од 75% на 50% исполнетост во автобус/минибус.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување. Околу 150мкд за 8 дена за лица под 65год.
Автобуски превоз ВАЛОНА, според термини од табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Валона (400km)
 Куманово:  (кај рафинерија ОКТА - автопат)   01:30h 

 Скопје-Тетово-Гостивар-
 -Струга-Ќафасан - Валона
 Автопат (A2)

 

 

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  02:00h
 Штип:  (пред нова пошта - стадионот)  01:00h
 Велес:  (бензинска Макпетрол-кружен тек)   01:30h
 Тетово:  (макпетрол на влезот)   02:45h
 Охрид:  (аеродром Св.Апостол Павле)  04:00h
 Струга:  (кружен тек на влезот) 04:15h
 Поаѓање од Валона:     15:00 часот  (на 50м под вилата на булеварот до плажа)

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Меридијан Травел.

GPS Coordinates: 40.43390475836266     |    19.496775589290717