• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA JOANA (19)

Вила Јоана или поранешно - Студио "Stavros" се наоѓа наспроти хотелот Maya Bay, оддалечени околу 300 метри од прекрасната песочна плажа во Калитеа. Објектот е нова градба и се состои од студија кои располагаат со  мини-кујна со сопствен прибор, TВ, клима уред (се доплаќа), купатило и пространи тераси за уживање во летните вечери.
Вид на соби:
- студио двокреветно и трокреветно: 2 или 3 кревети во соба, кујната е во одделна просторија.


Пакет ценицени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 15.02.2020
Термин 17.05 24.05 31.05 07.06 14.06 21.06 28.06 05.07 12.07 19.07
 Студио (мин.2 лица) 50 € 54 € 67 € 76 € 101 € 110 € 122 € 139 € 152 € 165 €
 Студио (мин,3 лица) 42 € 45 € 55 € 62 € 79 € 84 € 93 € 104 € 114 € 123 €

 

Термин 26.07 02.08 09.08 16.08 23.08 30.08 06.09 13.09 20.09
 Студио (мин.2 лица)  165 € 165 € 165 € 148 € 131 € 114 € 93 € 67 € 50 €
 Студио (мин.3 лица) 123 € 123 € 123 € 111 € 99 € 86 € 72 € 52 € 41 €


Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба : 50% попуст (мин. 35 €) 
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
04:30 Кочани - автобуска станица 
05:00 Скопје - пред агенцијата 
05:00 Штип - пред новата пошта 
05:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
06:00 Струмица - спроти Хотел Глигоров 
06:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
06:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
07:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 

 

Наем на студиоцени за цела соба за 7 ноќевања без превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 15.02.2020
Термини    17.05        24.05         31.05         07.06         14.06         21.06         28.06         05.07         12.07         19.07  
 1/2 студио 66 € 75 € 100 € 117 € 168 € 185 € 211 € 245 € 262 € 287 €
 1/3 студио 75 € 83 € 113 € 134 € 185 € 202 € 228 € 262 € 279 € 304 €

 

Термини     26.07         02.08         09.08         16.08         23.08         30.08         06.09         13.09        20.09   
 1/2 студио 287 € 287 € 287 € 253 € 228 € 194 € 151 € 109 € 75 €
 1/3 студио 304 € 304 € 304 € 270 € 245 € 207 € 164 € 117 € 83 €

 

Во цената не е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени: 

 -Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                          - Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)