Вила Ламбрини, Христос , Корали , Ionian Colors , Ioanna (86)

ЛАГАНАС – место за забава

Лаганас е место каде забавата не застанува. Со бројните клубови по главната улица, нејзината околина и плажите, местото е рај за забава. Големата песочна плажа од 9 километри дава голем избор за уживање. Островот е прилично мал, па така сите плажи се близу како Дафни, Агиос Николаус и Банана Бич. Најпозната е плажата Навагио или Shipwreck на која се наоѓаат остатоци од стар пиратски брод, а морето е како од бајка.

Плажите на Закинтос се познати по својата природна убавина и препознатливата смарагдна боја на водата. Најпозната е Навагио, која има бел, мек песок, тиркизно море, импресивна карпа која може да се посети само со брод. Останатите прекрасни плажи на Закинтос се Геракос, Агиос Николаус и Спанзиа

Вила Лабрини

Вилата се наоѓа во Лаганас, на централната улица, во близина на клубовите. Плажата е оддалечена околу 5 минути пешачење. Студијата имаат кујнски дел со решо, фрижидер, како и тераса. Некои од студијата имаат можност за изнајмување на клима уред.

 

Вила Корали – Лаганас

Вила Корали се наоѓа на идеална локација во Лаганас, на околу 50м од плажата и на 2 минути пешачење од главната улица и сите случувања. Во близина на вилата има маркет, како и барови на плажата. Вилата е поделена на 2 блока кои имаат посебни влезови. Има двокреветни, трокеветни и четворокреветни апартмани. Сите соби имаат кујна со решо и фрижидер, како и можност за изнајмување на клима, додека користење на сеф е вклучено во понудата.

 

Ionian Colors – Лаганас

Вилата Ionian Colors се наоѓа во самиот центар на Лаганас, непосредно до главната улица, на само 150 метри од плажата. Во околината на вилата и главната улица се наоѓаат бројни објекти за забава, ресторани, кафетерии, забавни музички клубови, маркети. Вилата има сопствен паркинг и вифи интернет.

Сите соби се студија (двокреветни соби) кои се модерно опремени и пространи со брачен или два одвоени кревета и во собата има кујнски простор (фрижидер, решо и доволен прибор за соодветниот број на лица), клима (со доплата), тоалет. Секоја соба има своја тераса со гарнитура за седење. Во собите нема можност за додавање на трет дополнителен кревет.

 

Вила Ioanna – Лаганас

Вилата Иоанна се наоѓа во мирната уличка позади Лаганас на само 150 метри од главната улица. Оддалечена е само 5минути лесно одење од плажата. На располагање се четворокреветни апартмани со две спални соби, од која секоја соба си излегува на сопствена тераса. Апартманите имаат кујнски дел со решо и фрижидер.

 

Вила Христос – Лаганас

Вилата Христос се наоѓа во мирниот дел на Лаганас, во резиденцијалниот дел на местото. Од плажата е оддалечена неколку минути, додека од главната улица и дискотеките е оддалечена некои 10ина минути. Секоја соба има своја тераса, мини кујна со основните средства за функционирање. Климата се доплатува по желба. Во склоп на вилата се наоѓа единствениот специјализиран рибен ресторан во Лаганас.

 

НАПОМЕНА: Понудата е по лице за 9 ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 25€ по лице. На акциските цени нема одбивање за сопствен превоз.

FIRST MINUTE цените важат со уплата до 01.07

 

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • 9 ноќевања во една од избраните вили, остров Закинтос
  • Автобуски превоз на дадената релација
  • Туристички придружник за време на патувањето

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Задолжителна доплата за траект 25 евра по лице (повратен) се плаќа во автобус
  • Задолжително патничко осигурување 400 денари по лице
  • Задолжителна доплата на туристичка такса 0.50 центи по соба од ден (се плаќа во автобус)

НАПОМЕНИ:
Цените се однесуваат на едно лице за 9 ноќевања во една од избраните вили, автобуски превоз
• Задолжителна доплата за траект во двата правци 25 евра по лице – се плаќа во автобус
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден.
• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (400 денари за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата
• Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 10 евра (освен првите две).
•Доплата за клима 5 евра од ден по желба
•Агенцијата не гарантира за брзината и квалитетот на интернетот во вилите

Термин 02.09 – 11.09 11.09 – 22.09
Сместување Тип соба Редовна по лице ПОПУСТ Тип соба Редовна по лице Попуст
Labrini 1/3
1/2
169€ 139€ 1/3
1/2
  159€  129€
Ionian Colors 1/2 189€ 159€ 1/2   179€ 149€
Korali 1/2 179€ 149€ 1/2   169€ 139€
Ioanna 1/4 159€ 119€ 1/4   149€  199€
Hristos 1/2 169€ 139€ 1/2  159€ 129€

 

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

  • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
  • Дете од 3 до 12 години плаќаат 50% од сумата доколку се сместени со две возрасни лица

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:

Тргнување во Скопје според дадениот датум во вечерните часови. Следува возење и попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Килини од каде се качуваме на траект до Лаганас. Сместување во апартманите. За време на престојот на Закинтос ќе има организирани програми: посети на најубавите плажи, ноќни забави, посета на пештери и крстарења. Последниот ден од престојот во најавено време одјавување од апармтаните и враќање во Македонија