• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA CATRIN (4)

 

Тасос е најсеверниот остров во Егејскиот архипелаг, кој поради својата раскошна убавина и бујна вегетација популарно е наречен „зелениот дијамант“. Убавината на Тасос е во кристално чистото море, многубројните скриени заливи, плажи и археолошки наоѓалишта. Ова зелено острово прекриено со шума ќе ве воодушеви со своите природни убавини, смарагдно зеленото море и гостопримливоста на локалното население..

 

На само 100м до најубавата плажа на островот Тасос, ве дочекува луксузната вила Катрин, сместена во прекрасно уреден двор со цвеќе и украсни дрвца, зеленило и мирис на цитрус. Студиата се модерно уредени со еден брачен лежај и софа на расклопување, комплетно опремена кујна, ТВ, клима уред, купатило, пространа тераса (10m2) со гарнитура за седење, тенда.

 

-15% попуст за комплетна уплата до 15.01.2019

Период

Услуга: ноќевање

Бр. на ноќевања

1/2

студио

1/4

студио

26.05-02.06.19

7*

110

120

02.06-09.06.19

7*

140

160

09.06-16.06.19

7*

160

180

16.06-23.06.19

7*

190

210

23.06–30.06.19

7*

220

250

30.06-09.07.19

9

480

540

09.07-18.07.19

9

580

650

18.07-27.07.19

9

580

650

27.07–05.08.19

9

580

650

05.08-14.08.19

9

580

650

14.08-23.08.19

9

580

650

23.08–01.09.19

9

520

580

01.09–08.09.19

7*

190

210

08.09-15.09.19

7*

160

180

15.09-22.09.19

7*

140

160

22.09-29.09.19

7*

110

120


Напомена:

Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
Во секој од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 09 часот по локално време
 Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

возрасни: 50 €
деца од 2 до 12 години: 35 €
деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.