ВИЛА PETRINO 10 nokji (100)

Локација: Вила Петрино се наоѓа на 400м од плажата Писо Крионери, на ридот над Патот, кој има магичен поглед кон морето и цела Парга. Опкружен со богато зеленило, на своите гости им нуди целосно уживање во оаза на мирот. Се наоѓа на 450 метри од центарот на градот. Објектот располага со рецепција, базен за деца и возрасни со лежалки и чадори на располагање на гостите, ресторан, бар, паркинг, туш кабина и просторија за чување на багажот на последниот ден од вашиот престој. Вилата има и видео надзор.

Содржина на вилата: распоред на зграда со рецепција, базен за деца и возрасни со лежалки и чадори достапни за гостите, ресторан, бар, паркинг, туш кабина и просторија за чување багаж на последниот ден од престојот. Вилата има видео надзор.

Содржина на cоби: Сите сместувачки единици се опремени со кујна (мини електричен шпорет, фрижидер, садови без тави), клима, WiFi (мала брзина), тераса со поглед на базен и море, сопствено купатило, ТВ, сеф, кревет постелнина и крпи. Во просторијата има и котел. Крпите и постелнината се менуваат на 5 дена, а чистење на секои 10 дена. Сместувачките единици се наоѓаат на приземје, прв и втор кат од вилата. СТРОГО Е ЗАБРАНЕТО – употреба на тави и пржење на риби

Цените се изразени во евра

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Usluga Tip 22.05 01.06 11.06 21.06 01.07 11.07 21.07 31.07 10.08 20.08 30.08 09.09 19.09
Vila
Petrino
TV, AC
1/2 Std NA 110* 145* 205* 505 625 745 795 795 795 725 225* 205* 130*
1/3 Std NA 105* 135* 165* 515 635 755 805 805 805 735 190* 165* 120*
1/4 App NA 95* 125* 145* 695 825 925 995 995 995 895 160* 145* 105*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free

 

 

 • Едно дете, до 6 години, во кревет со родители – бесплатно. Две деца се третираат како еден возрасен.
 • Доплата за еднокреветна соба (1/1) е целосната цена што ја плаќа другото лице.
 • Услови за деца до 6 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
  – Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
  – едно дете до 2 години – бесплатно во кревет со родители, плаќа само превоз доколку го користи и има свое седиште во автобус.

  – Користење на бебешко креветче е можно со доплата од 2 евра на ден.
  – лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
 • Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
  – кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот
 • – 50% при пријавување, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање. Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.

  • Во студијата или апартманите првиот ден влезот е во 15:30 часот (по локално време), а последниот ден студијата и апартманите се напуштаат до 09:00 часот (по локално време). Патниците влегуваат во исчистени и подготвени сместувачки капацитети, но за време на престојот се должни да се грижат за нивната хигиена. Сите апартмани и студија имаат основен кујнски прибор и опрема, но не и тоалетна хартија и средства за хигиена. Не е можно да се избере кат, поглед или број на соба, освен ако не е поинаку наведено во програмата.
  • Во случај на недоволен број на пријавени патници, агенцијата го задржува правото да откаже или организира одредени поаѓања во соработка со друга агенција. Минималниот број на патници за организација на аранжманот е 30. Во случај на откажување, минималниот рок е 15 дена пред почетокот на аранжманот.
  • Организаторот го задржува правото да ги продаде своите слободни капацитети преку понудите LAST MINUTE по цени кои се различни од оние во ценовникот. Странките кои го платиле аранжманот по цените објавени во овој ценовник немаат право да бараат надомест за разликата во цената.