• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

FINLANDIA 4*

 

Hotel Finlandia е на само 800 m од ски лифтот и на пешачка оддалеченост од центарот на Пампорово. Хотелот нуди спа центар со базен. Ресторанот е со капацитет од 130 места..

 


СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
до -20 % за уплати до 31.10.2019

* Цените се со вкалкулиран попуст
 

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Kористење на базен, фитнес, WI-FI, паркинг, трансфер до ски лифт.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој  1€ на ден возрасен и 0,5€ деца ( 3-12 г.)
Community tax 1€ на ден возрасен и деца
Доплата за новогодишна вечера (задолжителна ) 50€ /25€ дете ( 3-12 г.) 
Доплата за Божиќна вечера (задолжителна): 25€ /13€ дете ( 3-12г.)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -20% за уплати до 31.10.2019 за престој до 26.12 и за пристигнувања после 03.01,  -10 % за уплати до 30.11.2019 за престој до 26.12 и за пристигнувања после 03.01 не е влаиден за престој 27.12-02.01.2020.
2) 6=5,7=6, 11=9 за престој 01.12-26.12.,12.01-23.01.2020 & 23.02-10.04.2020. Гратис ноќевањата се калкулираат по првите ноќевања. Попустите НЕ се комбинираат.

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.