VILA IREN (9)

Оваа вила е лоцирана во самиот центар на Кала Нера на 100 метри од плажата..Студијата 02 и 03 се сместени на први и втори спрат и поседуваат француски кревет и еден единечен кревет, кујна (фрижидер, решо, прибор и садови според бројот на гостите), купатило со туш-када, ТВ, клима ( се доплаќа ) и тераса со гарнитура за седење. Апартмани 04 се сместени на први и втори спрат и поседуваат две одвоени спални соби со по два стандардни кревети, секоја соба со ТВ, клима уред ( се доплаќа ) и купатило со туш-када. Двете соби имаат излез на тераса која е заедничка за цел апартман. Кујната е посебна просторија и поседува фрижидер, решо, прибор и садови според бројот на гостите.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ


ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ОД МИНИМУМ 50% ЗАКЛУЧНО ДО 31/03/2023, ОДОБРУВАМЕ ПОПУСТ

 

Услугајун.06јун.16јун.26јул.06јул.16јул.26авг.05авг.15авг.25септ.04септ.14септ.24
Број на ноќевања 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10
Студио 02 по лице 129 169 219 249 289 289 289 289 219 159 109 99
Цена до 28/02 119 159 199 229 269 269 269 269 199 149 99 89
Студио 03 по лице 109 139 169 199 219 219 219 219 169 129 89 79
Цена до 28/02 99 129 149 179 199 199 199 199 149 119 79 69
Апп 04 по лице 99 129 149 179 209 209 209 209 169 129 99 89
Цена до 28/02 89 119 139 159 189 189 189 189 149 109 89 79
Family club* Дете 2-14 г 39 39 39 39 39 39 39 39 39 39 39 39
TУРИСТИЧКА ТАКСА Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.
Прво дете од 2-14 години плаќа цена дадена во табелата, во придружба со 2 возрасни лица по цена од СТД 02 и користи кревет во СТД 03, или заеднички кревет (дете до 6 год) со возрасни лица во СТД 02/СТД 03;

НАПОМЕНА - Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот;
- Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните;
- Бројот на лица кои се сместуваат во студијата/апартманите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето;
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари